ČZ 125/453 (1961)

Vlastník gogi
Vloženo 26.6.2009
Aktualizováno 26.6.2009

čezeta byla moje prví větší motorka, kterou sem si koupil po 50 jawě

Úplně první sem si pořídil mustanga, znáteto víc to řve než jede a když tak to moc závratně nevypadá. K podzimu sem si pořídil "čízu",samo sebou že mustang už byl pryč z baraku a odjel docela daleko až někam k Chebu :D

K číze: Je to ročník 61, takže už babička, s kterou se dá vyblbnout a dost naučit.Z jara to byl trocha respekt, ale rychlé oboustrané prověrění vědomostí proběhlo bez komplikací a už naskakovali jen kilometry. Sem tam mě i potrápila nicméně vždy dojela na určené místo.Žárovek kolik během sezony padlo za vlast to se počítat nedalo teda aspoň u mě ne Zetka se rada vymrští z pevného startu a pak to jde samo spalené vlakynko.Svíčky mno asi to bylo naší "skvělou" mototechnou taky hodně druhů..nakonec sem koupil od borců z motokšeftubrno ngkáčko a jede to dobře.

Po skoro totožné druhé sezoně šla na léčení k jednomu moc hodnému pánovi do vedlejší dědiny myslel si, že se mu tam přiveze totalní vrak, ale jak ji viděl tak řekl s usměvem že to udělá. Já mezi tím odjel do Italie, po navratu mě bylo řečeno, že s každou mašinou si dá na prověření 1 kolečko , ale stou moji udělal 3 :) libila se mu. Nicméně řekl že by chtěla generálku a že by se moc nedivil, kdyby se mě to rozsypalo pod nohama a že bych ji neměl huntovat..Ale znáte to... :D v posledni sezone sem ji daval slusné kapky a ted pod jinym majitelem mojím tatkou se bude mět líp čeká ji GO motoru, aby mohla o5 jezdit a tešit lidi svým hezkym starým vzhledem..

Tyto řady po vzhledové stránce jsou moc povedené, motor to každý jawař zná, žádný rychlík, ale zato pohodář..

K závěru moto je pěkné spolehlivé po všech stránkách, ale jako u kazdého typu jawky a zetky sou některé součástky a jejich poloha s montáží podivně vymyšleny..

Milan1963
Milan1963 napsal 28.06.09 v 12:53