ČZ 125/453 (1962)

Vlastník caue
Vloženo 16.8.2010
Aktualizováno 1.5.2011

Po kompletní renovaci. Je s TP a je to moje první motorka po pionýrech.

27.4.2011: Tak dnes mi přišel poslední díl a to koleno od pana Hadrávka a čz jsem konečně po pul roce dodělal stálo to hodně peněz, hodně práce ale konečně je hotová. Jinak už je asi měsíc v provozu ale chyběly mě ještě nějaký díly třeba to koleno, brzdový obložení, něco dolinkovat atd. Mám na ní asi 50 km a motor zatim šlape nádherně. Až bude lepší počasí tak ještě udělám lepší fotky.

Před renovací:
Původně to byla panelka 453/05 rok výroby 1968, teď sem sehnal papíry a částečně sem ji upravil na kývačku. Na internetu sem sehnal TP za 2500,- Kč a měli i novou STK takže mě to celkově vyšlo na 7500,- Kč i s motorkou a to je celkem dobrý.
Motorku už mám přez rok a za tu dobu jela parádně ale horší už jsou brzdy, tlumiče, zadní kyvka, ložiska v kolech a teď mě podfukuje hlava protože sem si strhal závit na jednom šroubu ale spravovat už to nebudu protože na ní budu jezdit jen tak tejden a pak ji rozeberu.
Zhruba za tejden se ji chystám celou rozebrat a pak částečně zrenovovat a chci dělat hlavně motor, až ji celou rozeberu tak chci jet na burzu do Chotusic (4.9). Dám ji černou barvu, místo chromu na nádrži bude bílá včetně aji bílýho pruhu na sedle
(podle týhle čz viz. foto: http://img.motorkar...-09/86429.jpg?154107 ). Zatim nevim jestli budu kupovat vejfuk uvidim jak na tom budu s pěnězma buď koupim od Hadvárka nebo Buyak a kolínko kupovat nebudu určitě, určitě chci ale kupovat ráfky, řiditka s hrazdou, madlo, kryty tlumičů, rámeček na světlo kupovat nebudu. Pláště už mám jeden sem našel ve zběru a jeden se koupil přez net. Původně tam bylo zapalování s fíka asi z 05 nebo 555,550, pak sem sehnal zapalko, relátko AEV, baterku, spínačku udělal sem dobíjení natáhl komplet elektriku a všechno funguje jak má a ještě sem tam dal blinkry z 592 ale ty nevim jestli tam nechám spíš ne.

D_avis
D_avis napsal 28.12.12 v 13:11 10b.

Ahoj,mašina je moc pěkná,supr práce
Můžeš mi prosím napsat rozměry ráfků a pneu, který tam máš?
Moc díky, máš to za 10b

Jawa_speed_
Jawa_speed_ napsal 12.09.12 v 13:20

Pěkná ale možná bych řekl že origo nebyla taky špatná

Bbuben
Bbuben napsal 03.04.12 v 12:11

Díky , ale zdaleka ne tak pěkná jako ta tvoje

Hříbek
Hříbek napsal 27.04.11 v 21:19

Krasavica pěkně sis s tím vyhrál 10b.

Steve606
Steve606 napsal 09.01.11 v 13:18