ČZ 125/453 (1963)

Vlastník hasis
Vloženo 15.4.2011
Aktualizováno 25.2.2012

Motorku sem koupil 14.3 2011 a do ni jsme mel jen pionýra.
Moto jsem prodal 2.1.2012.

Motorka ze začátku nejela jelikož 20 let stála.
Stačilo vyměnit kondenzátor a kladívko a jela.
Musel jsem na ní udělat částečnou generálku zatím bez motoru což mi zabralo asi zhruba 3týdny. Moto je dnes plně pojízdné a ješte musím vyřídit papírovou část abych jsi ji přepsal na sebe. a mohl si sní pořádně vyrazit už tetkom se teším :)Ja osobně si myslím že ji asi už neprodám podle dostupnosti bude tahle motorka teměř k nesehnání a když ano tak za hodně peněz. S moto mě pomáhal děda co se tyče kožených dílu jelikož je vyučený kožař,a bývalý motorkář tak tomu celkem dost rozumí jinak jsem byl samostatný. S klamání bylo to že po první delší vyjížďce sem mi záhadně spálilo zapko. Když se mi podaří po dlouhém úsilí sundat rotor tak sem zjistil že sem mi hýbe celé ložisko v karteru. to znamenalo udělat Go motoru. Ložisko jsem si nechal přilepit, a motor sem složil.Zkusil sem menší kolečko a uslyšel zlověstné křupnutí, okamžitě jsem zastavil a dotlačil to domu. Měl sem podezření na pístní kroužek. A byl to pístní kroužek ale vzal sebou i kus válce (byla to moje chyba obrátil jsem píst šipka tam nebyla vyrazená). nasledoval výbrus a následné zajíždění během prázdnin. Za prázdniny a zbylé moto sezony jsem najel ještě něco přes tisíc Km. Pak byla v dílně do následného prodeje. Za peníze bych chtěl udělat řidičáky a zbytek na auto a motorku :) ;)

hasis.
hasis. napsal 26.08.11 v 11:57

Díky,momentálně se má k světu po genrálce motoru i po vybrusu, takže až se ochlasí razím ven zajíždět,škoda jen že se za začatku po 15 minutách moc zahřeje a ja mosím zastavit. už mi chybí jen 1990 km

SniperFM
SniperFM napsal 23.08.11 v 16:01

Parádní stroj, jen se o ni pěkně starej, tyhle mašiny nás přežijou a povozí ještě několik generací. Sám z nostalgie pokukuji po Jawe 250 Sport, kterou měl děda. Někdy se zastav na pokec, pokud budeš potřebovat poradit, nebo pomoct, není problém. Ať ti slouží

qmysak
qmysak napsal 02.05.11 v 20:32

pěkný kousek někdy se stavím to omrknout

Provaz1
Provaz1 napsal 18.04.11 v 15:57