Kymco Agility 50 (2005)

Vlastník Matejgigi
Vloženo 9.5.2009
Aktualizováno 8.6.2009

Červený skúter Kymco Agility 50 s trochu silnejším motorom, kufrom a niekoľkými nálepkami.

Pred letom 2008 som mal od kamaráta požičaný skúter. Lenže to bol dvojtakt a vodník. Super výkon, ale tie prevádzkové náklady na moje študentské pomery dosť vysoké. Pod chvíľou dolievať olej, vodu z chladiča mu tlačilo von pri jazde do kopca a spotreba, nestíhal som tankovať. Toto boli tri atribúty, kvôli ktorým som sa rozhodol pre štvrtakt. Je tichší, kultivovanejší, náklady na prevázdku sú nižšie. Väčšinou jazdím po meste a nepotrebujem sa naháňať. Bzučiacich číňakov v meste mám plné zuby, tak som sa išiel pozrieť ku predajcovi kymco. Viem, že je to ich odnož, ale svoju históriu píšu už 40 rokov. Povedal som si, že za takú dlhú dobu sa mohli niečo naučiť a hádam majú nejaké skúsenosti a ponúkajú kvalitné skútre.
Na internete som si našiel človeka, ktorý predával kymco Agility 50, trojročný a najazdených 3500 km. Polovičná cena oproti novému, dokonca s prilbou. Neváhal som a kúpil som si ho.
Poistka je samozrejmosť, značku som neriešil. Jeho písaná maximálka je 45 km/h a objem 49,5 ccm. Tieto parametre značku nepotrebujú. Je to ešte moped, ale na hrane.
Asi po týždni som si uvedomil, že ten skúter ide slabo, skoro ako vánok. Musel som jazdiť úplne plynule, pretože keby som stratil rýchlosť, tak ju horko ťažko dosiahnem späť. Nemôžem za to, ale v Žiline sú samé kopce. Skúter sa rozbiehal plynulo, ale pomaly a maximálku som mal 60 km/h s vetrom. Pri jazde s dvoma mal problém.
Najskôr som si myslel, že ešte nie je odblokovaný, že nie je vymenený válec variátora a je tam ešte tá menšia triska. Bol som s tým u predajcu, ale ten mi povedal, že skúter je už odblokovaný.
Hm, tak som začal vymieňať. Ako prvé som kúpil 72 ccm kit. Poviem Vám, s tým kitom je to iný skúter. S pôvodnými 6,7 g válčekami variátora to šlo v otáčkach, tak som kúpil ťažšie 8g válčeky. Hlavne kvôli spotrebe. Už to išlo lepšie, ale stále ma hnevala tá maximálka. Aj s novým motorom to išlo len 60 km/h. Princíp variátora mi je jasný. Po konzultácií s MáraExplorerom som zistil, že by tomu mohol pomôcť kratší válec variátora a väčšia triska. Pôvodný válec má rozmery 14x20x38, ja som si objednal 14x20x36, čiže o dva milimetre kratší. Potom to išlo rýchljšie, 75 km/h ale variátor moc hádzal ťažký prevod, takže rozbeh nič moc. Špekuloval som. Ešte som si kúpil sadu trisiek, pôvodne tam bola 82, dal som tam 88 a bolo to ešte horšie ako predtým. Výkon sa nezmenil, len pri pridaní skúter trhol, ako keby jednu dobu išiel naprázdno a to isté pri úplnom ubratí plynu. Hrozná jadza. Okamžite som to vymenil a dal som tam tú pôvodnú. Ešte som trochu experimentoval s tým válcom variátora a nakoniec som tam dal pôvodný válec variátora a mnou dané pôvodné 8 g válčeky s ktorými je rozbeh fajn a maximálka po rovine len 60 km/h. Keby som natrafil na dobrého mechanika od skútrov, dám mu ho vyladiť. Už som sa zmieril s tým, že to nie je kymco Downtown 300i, ktorý si kúpim, keď budem veľký...

MáraExplorer
MáraExplorer napsal 02.07.09 v 21:13

Ahoj. tak jsem už objednal to neblokované CDI a fakt spokojenost. S úpravama , co na tom mám to teď v pohodě jede furt 70 po rovině a maximálka je nad 80. S tím zablokovaným se to po rovině nedalo dostat přes 65.