Cagiva Roadster 125 (1995)

Vlastník kuku
Vloženo 24.4.2009
Aktualizováno 21.7.2010

Když jsem jí koupil, byla v trochu horším stavu, přes zimu jsem jí zrepasoval.
Teď je to pěkná moto v perfektnim stavu, Vše funguje jak má. Má za sebou asi 36000km, z toho 8500km jsem najel já.

Roadster jede na stopětadvacítku ceklem svižně ale bohužel se musí víc točit, takže žádný bublání městem příliš nehorzí (co byste chtěli od 125-ky). Všude jsem se sice dočetl, že náhradní díly jsou na ni dost drahý, ale pokud se nejedná o motor, tak je to v pohodě. Tlumiče, řetězová sada, kola, vidlice, brzdy a prostě hodně věcí je jawa, nebo ČZ..takže s dílama to zas tak strašný neni.

Co se týká jízdy... posez pohodlný jak pro řidiče, tak pro spolujezdce. Díky širokým pneumatikám do zatáček pěkně sedí. Cestovní rychlost v celkem nízkých otáčkách tak do 80km/h...někde jsem se dočetl, že jede 130 Jel sem 120, a bál sem se, že mi z toho ten motor vyskočí. Těch 80-90 je schopná udržet i do kopce celkem bez problémů.

Ve dvou jede mizerně, ale to asi každá dváca.

Zvuk docela jde, je to klasický, 2-taktní zvůček :D akorát je tam trochu slyšet takový cvakání. Dělá to zpězná klapka mezi karburátorem a válcem. Zařazení neutrálu po zastavení chce trošku cviku.

Spotřeba při běžný jízdě tak 3litry, ve dvou je to trochu víc. Nádrž je na 11l; 2,8l rezerva.

Prostě pohodová motorka, ale na dánice to neni. Jsem s ní spokojenej a za jinou dvácu bych neměnil.

Motorka odputovala do světa. Snad bude sloužit novému majiteli stejně dobře jako mě. :)

CryingDragon
CryingDragon napsal 09.07.09 v 00:46

Mně to vždycky přišlo jako pidi Vmax dobrá barva.

x-maistr
x-maistr napsal 13.05.09 v 19:30

to neni no

kuku
kuku napsal 12.05.09 v 16:54

jo to jo... a tenhle neni ani moc hezkej

x-maistr
x-maistr napsal 11.05.09 v 21:49

n oto já taky.. a i to chlazení mě zaskočilo celkem.. chceto jinej kotouč...

kuku
kuku napsal 10.05.09 v 19:54

aha, myslel jsem, že to bylo jenom na těch starších modelech. Fakt je to docela hrozný...Uvažuju o nějakym modernějšim brzdiči.