Honda XL 125V Varadero (2008)

Vlastník wonder184
Vloženo 28.3.2009
Aktualizováno 13.4.2021

Černá honda XL 125V

Šíleně dobře pohodlná a lehce ovladatelná motorka, navíc vzhledově a rozměrově předčí některé šestistovky !

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - Prodejce doporučuju. Servis je kvalitní, ikdyž dle mého názoru docela drahý.

Yamaha YZF-R125: Na cestování to není, ale jen pro blbnutí kolem komína.

První dojmy - První dojem velké mašiny a hlavně těžké. Manipulace zpočátku horší. Až si člověk zvykne, je to paráda !

Motorku bych doporučil pro - Všem, kteří chtějí pohodlně a levně cestovat. Mám 170cm/70kg a nemám problémy s manipulací, člověk si musí zvyknout a přijít jak na to :-)

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti
Padací rámy
Klín pod motorem
Kufr givi 46L
Zahrádka na kufru + brzdové světla v kufru
Vyšší plexi
Centrální stojan
Teploměr
12V zásuvka

Nová koupená 2.března 2009. Čekal jsem pak 4 týdny než jim v servisu příjdou doplňky a než to tam hodí.

Nejdelší zátah byl 670km nebolelo nic, možná trochu za krkem či v křížích, pak už člověk neví jak si pořádně sednout a nehrbit se :). Zatím celkově najeto 59 000km a stále jako nová!

Varadero 100% doporučuji. Jede se božsky, neuvěřitelně pohodlná mašina, krásně se ovládá a do zatáček to jde samo. Maximálka je 121km/h (podle mého tachometru) podle tátového 132 po rovině, ale jezdím do 105km/h zbytečně netrápím motor, taky to stačí a v případě potřeby jde předjet.

Naprosto žádné vibrace při vysokých otáčkách tzn. ani při 11 tisících žádné vibrace od stupaček..balada. - LUXUS!

Ohledně spotřeby...pečlivě jsem měřil spotřebu celých 16 dní při cestě do Bulharska a mohu říct, že nejméně se mi podařilo jet za 2,9L a při cestě po dálnici v kuse 105km/h si Varan vzal 4,18L. Průměr je 3,2l/100km

Cesty:

ČR: Orlické hory, Hoštice u Volyně.

V zahraničí:
(Itálie,Švýcarsko,Rakousko -> Stelvio - 2009)
(Korsika - 2010)
(Švýcarsko - 2011)
(Italsko/rakouské Alpy - 2012)
(Montenegro - 2013 [3650km]) video níže.
(Bulharsko - 2014 [4580km]) video níže.

Nikde mě nenechala a je to spolehlivý stroj, žádné problémy nebyly a luxusní posez.

Video z Černé Hory:

Video z Bulharska - part 1:

Video z akční kamery Actionpro X7:

wsbk
wsbk napsal 08.06.15 v 20:54 10b.

Sochyss
Sochyss napsal 09.11.14 v 14:21 10b.

Tak to je mazel

Saxn
Saxn napsal 26.01.14 v 10:57 10b.

Pěkný a ideální stroj na daleké cestování přeji mnoho km a dalších takových cest moc povedené fotky

Petr_TA
Petr_TA napsal 26.01.14 v 08:30 10b.

Velká gratulace a zároveň respekt
To jsem netušil že i na malým Varanovi se daj tahle polykat km
Jinak ten novej model se fakt povedl
10b

tompet