BMW R 1100 R (1997)

Vlastník Karelbmw
Vloženo 24.1.2009
Aktualizováno 4.4.2018

Velmi příjemná motorka,s kterou jsem za sedm sezon najel 120tis.kilometrů.Není ale pro každého..

První dojmy - Vypadala v bazaru nádherně, byla sice o nějakou kačku dražší než ty okolo, ale neprohloupil jsem. Při zkušební jízdě mě školila převodovka, na zvyky z Japonce jsem musel rychle zapomenout. Odměnou ale je pohodlí, výborný zvuk Remuse a hlavně spolehlivost. Nikdy v budoucnu jsem této volby nelitoval .

Chtěl jsem něco solidního..co si chceš koupit lepšího než tenhle starej poctivej kus materiálu. Proseděl jsem na ní spoustu hodin a ujeli jsme spolu přes 120 tisíc kiláků. A pořád jede stejně. Každý rok ji vezmu na dlouhý výlet, někdy na východ, jindy na západ...letos v Albánii šlapala jako hodinky, za 14 dní jsem ji nemusel dolít ani deci oleje ( na rozdíl od R1200GS a podobných moderních olejožroutů). Když na GSu kamarádi po pár stovkách kiláků se skřiveným obličejem vstávají do stupaček, tak mi nezbývá než se pousmát.
Věřte nebo nevěřte ,brzdové kotouče jsou originál z roku 1997, spojkovou sadu jsem preventivně měnil na 100 tisících před výletem na Ukrajinu a nikdy jsem nemusel vyměnit žádné lanko. Letos mi bohužel praskla originál H4 v předním světle.
O slabinách mé milenky psát nebudu...pár jich existuje, jenže klady je lehce převálcují.
Motorka se mnou navštívila tyto zemičky: SK, H, RO, MO, UA, HR, SLO, BiH, SRB, RKS, MNE, AL, A, I, CH, D, F, PL
Letos ještě něco zvládneme.
x
x
5.4.2018
Tak si představ, že ji mám pořád. A jede jako ďas.

georgesandall
georgesandall napsal 09.05.19 v 21:36 10b.

Mohl bych poprosit o kontakt? Mám ji ve výběru, potřebuji nějaké info: Dík

BMWmaniak
BMWmaniak napsal 22.09.18 v 01:36

Krásný stroj, jak od pohledu tak i co se jízdních vlastností týče, hodně šťastně ujetých km v sedle a hlavně vždy kola a dolů

MotodědekTonda
MotodědekTonda napsal 15.12.15 v 09:39

Ahoj Karle ještě jezdíš? Už jsem tě dlouho neviděl,já nyní dávám přednost skůtru nyní jsem koupil Aprili Atlantic 500.Až pojedeš kolem tak se zastav teď se už nejezdí kolem mě ale kousek ode mě po novém mostě.

Zipák
Zipák napsal 14.08.14 v 20:24

Pročetl jsem kde co a na příště o ní začínám uvažovat ???Přeju pěkné pocestování

ThunderWolf
ThunderWolf napsal 25.08.12 v 09:57

Super stroj krásný, elegantní a výkonný přitom s příjemnou spotřebou, takže přeji hodně šťastně ujetých km bez obtíží ;o)