BMW R 1100 R (1998)

Vlastník kmeeen
Vloženo 2.1.2015
Aktualizováno 9.9.2016

Velmi přátelský stroj, který vás nezklame!!!

První dojmy - Trošku jsem se klepal, protože jsem na motorce nejezdil víc jak 12 let. Moje první motorka byla Honda Dominator 650 a druhá Suzuki Inazuma 750, takže je to můj první stroj ve větší kubatuře. Předčila moje očekávání.

Motorku bych doporučil pro - Začátčníkům i pokročilým.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, kufry, ABS

V r. 1999 mi kamarád věnoval Katalog Motocykl a bylo vybráno.
Motorku jsem přivezl z Německa 1.7. 2014 a bohužel jsem byl tak pracovně vytížen, že se mi to podařilo přihlásit až v srpnu
Na záčátku jara říkám svojí ženě koukajíc na fotku BMW R 1100 R, kterou jsem měl neustále při ruce, že už to nevydržím a že si toho baworáka už budu muset koupit a moje žena (jsme spolu 20 let) na to řekla osudnou větu. " No tak si to kup, jestli na to máš". No a já na to v tu dobu zrovna měl Za čtrnáct dní jsem vyměnil eura, pak jsem si půjčil dodávku a 1.7. 2014 vstávám v 5 ráno. Žena se probudila se slovy kam jako jedu a já na to že do Německa pro motorku. Jen se otočila ( hodila mi tzv. zádovku) a bylo ticho. .Když jsem to přivezl, tak bylo ticho ještě asi týden. Teď už je to lepší.Už ticho není Když prší, tak mi jí zaplachtuje Jen se na tu motorku podívat nebo se jí dotknout pro ní byla taková mototerapie. Nemusím podotýkat, že mě moje žena velmi miluje a má o mě strach. Jenže já jsem si říkal kdy jindy to koupit, když né teď! Už se s tím více méně smířila a já si užil krásný podzim v sedle báwa a stal se ze mě velmi šťastný muž

Něco málo o motu:
O blinkrech tady bylo napsáno moc, ale stejně si to neodpustím. Je to opravdu debilní systém, jak tady ostatní píšou. Ale zvyknete si. Teď už to ani nevnímám.

Motor si přede jak nějaký skůtr 250ka. Je tichý a kultivovaný. Na vibrace si nemůžu stěžovat. Nevadí mi.

Vyhřívané rukojeti - to je naprostá pecka! Na podzim to člověk ocení.

Trošku mě překvapila převodovka. Za studena při řazení je trošku hlučnější. Nevadí.

Brzdí skvěle. ABS k tomu. Spokojenost.

Podvozek se při jízdě ani nehne. Nádherně drží stopu. Ovladatelnost je vynikající.

Kufry jsou super, ale integrální helmu tam nacpete jen tak tak.

Velmi mile mě překvapilo, když jsem zjistil, že ta bílá linka je dělaná ručně, tak jak to má bejt! Objevil jsem několik přetahů štětečkem Je to vidět na poslední fotografii.

Tento stroj jsem vybíral asi půl roku, než jsem narazil na tuhle výroční krasavici po prvním majiteli ( cca šedesátník z malého městečka poblíž Kolína na Rýnem). Najeto to má 23.500 km. takže stará- nová motorka

Když si splníte sen, odpustíte tomu nádhernýmu stroji s kultovím disignem skoro vše!!!

Sanri76
Sanri76 napsal 11.12.21 v 11:06 10b.

no nejhezčí R 1100 R není na prodej ???

pelito
pelito napsal 16.10.16 v 18:17 10b.

krása a pohodlí, parádní stroj.

zdeno14
zdeno14 napsal 02.08.16 v 11:25 10b.

Fakt krása, koupím ) ...

kabl
kabl napsal 08.02.15 v 11:34

Pekna motorka s zenou to mam docela podobne Preji hodne krasnych km a hlavne bez nehod

00Pavel
00Pavel napsal 09.01.15 v 19:43

Nádherná mašina, musím dát deset bodů. Tyhle stroje jsou prostě nadčasový. Přeju minimálně 500 000Km bez závad