Moto Guzzi V35 (1988)

Vlastník sakul88
Vloženo 6.1.2009
Aktualizováno 8.1.2009

Motor 650 dvou ventil, otevřené filtry, 30 dell orta , a nějakej leštěnej hliník.

S gůzzou jsem získal hodně zkušeností, ale spíš se mi zdá že víc v dílně než na silnici. Nevim čim bych začal tak to vezmu úplně od začátku. Kopil jsem ji od jednoho starýho pána kousek od šumperka který prý na ní moc nejezdil, ale udržoval ji (tvrdil to). To jsem zjjistil téměř hned co jsme ji přivezli domů. Motor by měl zpívat a krásně se vytáčet, ale to rozhodně nedělal. Hned první věc totálně zacpaný vejfuky. Vyčištěno provrtáno. Po několika kilometrech se mi roztrhla spojka. po vyndání motoru odhalen důvod. Šikovný prodejce zaslepil otvor určený jako přepad pro olej který by se dostal ke spojce, ta se unikajícím olejem naplnila a roztrhla. Spojka se nechala udělat nová spolu s výměnou oleje a seřízení ventilů. Gůzze se ale nějak pořád nechtělo jezdit. Dostala otevřené filtry aby se jí lépe dýchalo, ale výsledek to nějak nemělo. Došlo k další demontáži motoru. Značný problém byla vačka která byla totálně obroušená, takže dostala repasi. Déle motor dostal kompetní přetěsnění které se muselo nechat udělat, protože na gůzzu rok 88 4V se prostě špatně shání. Další problém byli svíčky, které byli na každé straně jinak velké. Nejspíš se někomu povedlo strhnout závit tak prostě proříznul větší. Další velkou kapitolou byly karburátory, ale to možná bylo i trochu mnou. Snažil jsem se zanechat původní lanka, ale ta byla značně opotřebovaná a v bovdenech špatně chodila. Jelikož každé lanko ovládá svůj karburátor byl to jeden z důvodu, proč se nedali karburátory pořádně seřídit (musejí chodit oba naprosto totožně). A ten další byly trysky a plováky.

Jednou takhle na večer mi volá táta že nějakej doktor přes čůrání nabořil svoji SP 650 a zůstal mu z toho motor. Byl jsem pro a zhruba po týdnu byl motor doma a měnil se za 350tku. Motor chodil krásně tiše zdálo se že je vyhráno. Skoro ano, až na drobné problémy s převodovkou- těsnění a pak ještě jednou rozebrání celé motrky kvůli guferu v motoru a převodovce. Teď vypadalo že je vše v pořádku po několika krátkých vyjížďkách se znovu objevilo unikání oleje z převodovky. Padlo na mě zoufalství. to snad není možné. Nakonec se to projevilo jako prkotina, poblázněný italové udělali na pravé straně převodovky kontrolní šroub, ale až do manuálu (který jsem neměl) napsali že olej má být 5mm pod tímto šroubem vznikali tím větší tlaky a přetlačilo to gufero. Jedna z mnoha vychytávek.

Těch vyndání a zandání motoru bylo ještě mnohem víc, ale to by bylo ještě na dlouho.

Jinak před gůzzou jsem byl co se týče fungování motorů téměř analfabet. Ale měl jsem po ruce tátu který mi zprvu pomáhal a později pouze řekl co mám udělat.

Když imola konečně začala fungovat, ještě by možná potřebovala větší trysky, odešla do světa (prosinec 2008). Doufám že šla do dobrých rukou. Moje srdce zatoužilo víc času strávit na cestách a méně v dílně. V září roku 2008 jsem pořídil Aprilii Pegaso 650 99. Vodník, Rotax zatim bez problémů.

spike-cz
spike-cz napsal 26.04.16 v 21:44 10b.

petrguzzi
petrguzzi napsal 22.11.12 v 10:41 10b.

Bohužel jsi měl smůlu,škoda že když jsi podstoupil takovou námahu,aby jsi to dal do pořádku,tak sis nevybral odměnu v pěkném svezení.Měl jsem taky Imolu,ale tu první s dvouventilem,taky tam byly nějaké vychytávky,ale jinak jsem s ní byl spokojen.

BaluJarda
BaluJarda napsal 03.03.09 v 23:03

sakul88
sakul88 napsal 09.02.09 v 13:17

Jack: Myslim že teď už si vážně zajezdim pořídil jsem beulla.

Jack
Jack napsal 09.02.09 v 11:01

Dekuji za pochvalu.Ty jo ten tvuj clanek je vazne zlej sen, myslim to v dobrym, ale mel jsi sni teda smulu.Je fajn, ze si s koupil neco jineho na cem vic najezdis, nez stravis v garazi . Tak at se dari.