Honda CBR 600F (2000)

Vlastník Lucky.CBR
Vloženo 31.12.2008
Aktualizováno 30.10.2009

Nechci tvrdit,že je to nejlepší motorka ve své třídě,protože každý má svého favorita,ale troufám si tvrdit,že je jedna z nejpřívětivějších k řidiči i spolujezdci.

Tenhle bike jsem si koupil po 6 letém půstu,kdy jsem naposledy sedlal to nejlepší, co může chudej student sedlat v 17 letech a to nebylo nic jiiného,než Jawa 350/639,která mě nikdy nenechala na holičkách. Takže po čase se u mých známých začali objevovat v garáži mašiny, tak jsem se rozhodl splnit si také svůj dětský sen. Vždycky jsem byl spíš na Yamahy,ale R6 by pro moji drahou polovičku a její pozadí asi nebyla ta nejlepší volba a pro moje záda taky ne.Takže volba padla na Hondu.Měl jsem z ní určitě respekt,ono 108 kobylek proti 23 hříbátkům u Jawy je celkem skok,ale Honda není dle mého názoru nijak zákeřná,a nezbývá než doporučit jako další stupeň v CV motorkáře. Na biku je vše originál,takže ze mě mají kámoši srandu,když se z originálního výfuku line jakýsi náznak zvukuAle při vytočení nad 8 tis. ot. je zvuk celkem slušnej.Ale pro vyznavače cestování je vzálené ševelení nerušící element a předjíždění řidiči v plechovkách alespoň nemají nervový šok z rámusu,když je předjíždím...I přes klady orig. laufu jsem se rozhodl na jaře pro malé vylepšení a Leo Vince zařídí svojePřemýšlel jsem nad miniblinkry,ale z důvodu bezpečnosti jsem se rozhodl zanechat originály. Tohle barevné provedení se mi zdá nejhezčí,hlavně proti modelu 99 se mi líbí bílý podsedlový plast,díkz němuž je motorka výraznější.

Jízdní vlastnosti ok,ale nejsem žádnej střelec v zatáčkách. Motor má tak od 5500 tis velmi dobrej zátah. Jediný,co mě mrzí, že dnes už se takovýhle všestraný motorky nedělají. Buď máte na výběr supersport a pokud máte cestovatelský choutky, jedině naháč s polokapotáží. Takže nevím,až tuhle kočku prodám,do čeho půjdu.Kdyby měl někdo nápad, uvítám.

Závěrem:Pohodlná motorka pro 2,nezákeřná s dobrým výkonem a na svůj věk krásným designem.Ze předu je jasný rok výroby,ale z profilu je to stále krasavice a to ani nemluvím o té poctívé krásné prdelce.Žádná anorektička,jako některé dnešní mašiny...

Pane Hondo,díky za tenhle stroj

Karlosito
Karlosito napsal 07.02.12 v 23:32

jelikoz tu tvoji krasavici znam (myslim CBR-ku) je to jasnych 10b. Spolehliva, neremca a hlavne malo zere

Lucky.CBR
Lucky.CBR napsal 29.10.09 v 12:26

díky všem za body. Jak vidno, originál lauf má útrum,stejně jako originální blinkry. Vincek není špatnej a po sednutí vaty je to lepší než na začátku,ale Arrow se mi líbí víc,má hlubší zvuk,což se mi moc líbí-nesnáším uřvaný plechovky typu czech made. Sorry,ale ty roury za 3 tis. jsou uřvaný a nesnáším být přejížděn strojem s těmito laufy,je to prostě na infarkt.
Ale co přijde po téhle motorce nevím, líbí se mi Blade do roku výroby 2003,ale pro dva už to moc není a sám prakticky nejezdím. Polokapotu nechci,tak snad nová bílá hayabusa jak jsem řekl,dnes už tyhle sportovně-cestovní motorky nikdo nedělá a je to škoda,tak budu na Cebře asi do důchodu.
Tak všem přeju splněný sny a ať nám ta zimní pauza rychle uteče.

Romec
Romec napsal 22.10.09 v 20:26

Myslel sem MOTORKA a né morka

Romec
Romec napsal 22.10.09 v 20:24

Pěkná morka a zvuk s Leo Vince je skvělý Jo a taky by mě zajmalo co kůpit po téhle motce,něco cestovně sportovního.Jestli máš už nějaký tip,tak se poděl za motom ti dávám jasných 10bodů

_BoB_
_BoB_ napsal 28.08.09 v 09:33

Nádhernej kousek, Přesně takovej jsem vždy chtěl ještě když jsem byl na škole. Škoda,že jsem poznal GSX-Rka :)