Honda CBR 600F (1995)

Vlastník jaruš1974
Vloženo 24.4.2014
Aktualizováno 17.10.2019

Moje 1. motorka, pohodlná, krásná, v bílo-černé kombinaci, pro holku a na začátečníka dobře ovladatelná...můj splněný sen.

Suzuki GSX 600 F: "Dizajnově" mě CBR uchvátilo více

První dojmy - Tak už konečně nejsem baťůžek! I když jsem přesvědčená o tom, že můj manžel mě vždy rád vozil jako závažíčko, mé chtění řídit sama bylo tak silné, že navzdory všem překážkám jsem si udělala ŘP sk. A (do té doby, podotýkám, jsem neseděla ani na fichtlu). Ještě nutno říci, že moje touha mít svoji vlastní motorku, byla tak urputná, že jsem přestala po 20ti letech kouřit a to je co říci, při 20-ti cigaretách denně, to byla moje motivace a hlavně způsob, jak našetřit korunku ke korunce a splnit si tak svůj sen. Dnes už s úsměvem mohu říci, že veškerá úskalí jsem překonala a získala i tak podporu od svých nejbližších (manžel a st. syn jsou také zapálení motorkáři) a již mám prvních pár set kilometrů za sebou. Užívám si ten pocit, že jsem "skoro" plnohodnotný motorkář, i když je pořád se co učit a zdokonalovat. Držím se pravidla a mám stále na paměti, že motorkáři se dělí na 2 skupiny: - na ty, kteří už spadli a kteří teprve spadnou. :-)

Jelikož jsem holka,tudiž jako první jsem řešila vzhled motorky. Jako např. aby mi šla k pleti a k oblečení . Tak teď už vážně a bez srandiček, je to moje 1. moto, sice už ve svých letech, ale myslím, že na vyježdění je super a mohu si tak užívat pocitu, kvůli kterému my všichni motorkáři jezdíme... Svoboda, nezávislost a aroma právě spáleného benzínu.
Cítím se na ní jistě, pohodlně a bezpečně, dobře ovladatelná v zatáčkách. Přesto, že jsem vyšší postavy, vyhovuje mi nízký posez a dobrá manipulovatelnost na místě.
Snad si spolu budeme rozumět a bude mým dobrým společníkem na cestách.

[/img

MOJE 1.SEZÓNA 2014
Tak po mé první moto-sezóně jsem svojí krasavici uložila k zasloužilému zimnímu spánku (najeto přes 5 tisíc km) a velké těšení na sezónu příští. Jako úplný začátečník jsem se musela se svoji Cebruškou skamarádit a nutno říci,chce to jen jezdit, jezdit, jezdit...Velkým učitelem a vzorem byl pro mne můj manžel a syn, kteří mě zasvětili do tohoto motorkářského světa a společně jsme projeli Jeseníky, Beskydy, Slovensko a také celou Šumavu. Vůbec mne však nešetřili. Syn má enduro a tak jsem byla "nucena" svoji motorečku prohnat i přes pole, louky, lesy a různým nerovným terénem. Statečně jsem se prala i s klopením zatáček, jak jsem říkala, chce to jen jezdit a jezdit... prý to přijde samo.

Sezóna 2015 - S mojí kráskou už jsme spolu 2 sezóny :)

- Tak máme s mojí Cebruškou za sebou již druhou sezónu, ta první byla pro nás taková seznamovací, kdy jsem ihned zjistila, že CBR je pro mě ta pravá. Je nejen spolehlivá, ale i přátelská, čitelná, nezáludná, dobře ovladatelná, pro mé potřeby prostě ideální, totálně mě polapila. Skamarádily jsme se rychle.
- Teď by se hodilo lehce zhodnotit uplynulou sezónu 2015. A byla příznivá. Přál velký počet pěkných dnů - léto bylo parné. Zvládli jsme spolu přes 8 000 km. S manželem

a synem

(jsou také motorkáři) a ostatními kamarády, které tímto zdravím, jsme využívali každé volné chvilky k vyjížďce a k výletům. A krom toho, že jsme jezdívali mnohokrát opakovaně naše oblíbené trasy směrem na Bruntál, Jeseníky, Polsko, Vítkovsko, Kružberk, Slezská Harta, Fulnek a také Beskydy, tak naše vyjížďka byla zakončená vždy návštěvou v Motobaru u Hanky v Bravanticích - kafíčko a dobrý zákusek jako tečka na závěr. Pokud jsme o víkendech nebyli pracovně zaneprázdněni, rovněž jsme nevynechali žádný moto-sraz v širokém okolí. Ovšem největší bylo velké těšení na moto-sraz(4 denní) "Tanec Slnka" ve Staré Tuře na Slovensku. Nezapomenutelná atmosféra, skvělý program, výtečné jídlo a pití a také se bylo na co koukat... Tolik nádherných strojů a jejich pyšných majitelů pohromadě. Prostě super zážitek. Letos v červenci 2016 jedeme opět.
- Moje Cebruška se mi osvědčila i na každodenní cestě do práce, což znamenalo velkou časovou úsporu - minula jsem tak všechny dopravní špičky, utlačování od plechovkářů apod. Poslední moto-vyjížďka v roce 2015 se uskutečnila s našimi přáteli 24.12. na Štědrý den, kdy počasí bylo jak na jaře, 10 stupňů Celsia, sluníčko hřálo, takže nešlo jinak než vyjet. Proběhlo společné foto před Ostravskou radnicí u Vánočního stromu, pak přesun přes "Prajzskou" do Opavy a rovněž foto na Dolním náměstím u Vánočního stromu. To už bylo pozdní odpoledne a s vidinou teplého grogu či svařáčku jsme uháněli do vyhřátých domovů.

- Investice byla prakticky jen do benzínu a spotřebních součástí, jako výměna pneumatik, motorového oleje apod.
- Bohužel jsem se nevyhnula jednomu drobnému pádu, na kruhovém objezdu mně vytlačilo auto, které mě zcela přehlédlo přes vysoké keře a i když jsem skoro "stála", byla jsem nucena přibrzdit a už jsem se kutálela s Cebruškou po zemi. Přičemž následky mého pádu byly jen kosmetické, jak pro mě, tak pro moje CBR. Pán v autě ani zřejmě neregistroval co se stalo a ujel, avšak po této zkušenosti letos moje Cebruška bude doplněna o "padáky" - pro jistotu.
- Co se jízdních vlastností týče, nemám cokoliv co bych této "šestce" vytkla. Na to, že je už pěkně v letech a je to starší kráska, na svou kubaturu táhne i slušně odspodu a když se člověk nefláká s řazením, je i sportovní jízda na ní velká zábava. Výborně se na ní absolvují i delší trasy - pro jezdce mojí výšky 178 cm zcela bez bolesti zad, či čehokoliv (no, po plus/mínus 400 km se trochu ozve zadek).
- Do další sezóny 2016 bude moje Cebruška zvelebena novým lakem (my holky se chceme prostě líbit). Jinak nějaké další úpravy neplánuji, kromě již zmiňovaných padáků. S manželem se v sezóně 2016 chystáme na dovolenou do Rakouska. Plánujeme Šumava - Rakousko (Grossglockner),ráj pro motorkáře, panenská příroda a zatáčka na zatáčce - a Hitlerovo Orlí hnízdo... tak uvidíme, zatím plánujeme a moc se těšíme.
- Shrnutí - sezóna 2015 byla skvělá, najeto 8 000 km po vlastech českých a slovenských. Moje milá Honda opět prokázala svou univerzálnost a obstála ve všech směrech, ani enduro vložky ji nejsou cizí. Tak uvidíme, co zažijeme v sezóně následující... Už aby to bylo :)...jen párkrát se ještě vyspíme.

Sezóna 2016

Tak sezóna je pomalu u konce a je načase zhodnotit jaká byla. Jasně, že skvělá ! Najeto 7 000 km, stihlo by se najezdit i více, ale sezónu jsme s manželem museli ukončit poněkud předčasně, už v srpnu, kdy manželovi se stala osudná jedna zatáčka a havaroval.

Ustlal si to do příkopu, následoval let vrtulníkem na traumačku do Ostravské nemocnice. A jeho motorku po té vyprošťovali hasiči z pod svodidel. Zranění se z prvu zdála být vážná, ale jeho anděl strážný stál při něm. Léčba čtyř zlomených žeber aj. drobnějších poranění si vyžádala nějaký ten čas, ale již první dny v nemocnici si manžel krátil sháněním náhradních dílů na svého pomačkaného miláčka . Inu, ty naše motorky... je to opravdu srdeční záležitost , životní styl a když je miluješ, není co řešit. Jen trochu uberem plyn. Ty kotrmelce - země - vzduch...to už nikdy né.
Přes zimu tedy bude co dělat, ale jak moje, tak manželova motorečka - dostane se jim zasloužené péče a na jaře 2017 budeme připraveni opět vyjet. Jinak naše motorkářská rodina se rozrostla již o čtvrtého člena, náš mladší syn následoval staršího syna a splnil si svůj sen. Jeho láskou se stalo supermoto Honda FMX 650. Jen v té naši garáži je už dost těsno...to bude chtít přístavbu .

Teď ještě zbývá doplnit krátký přehled, co jsme za tuto sezónu stihli
... a bylo toho opravdu dost. Z jara jsme pozvolna a z lehka vyjížděli jen tak kolem komína, jak se říká, v podstatě ob - den. A s přibývajícím sluníčkem stoupal i počet kilometrů na tachometru. A z hodinových výletů se stávaly běžně celodenní. Mohli jsme tak obdivovat krásy naši
české země - Beskydy, Jeseníky , Šumpersko, Bruntálsko, Šumava
Polsko - např. výlet Zlatý Stok
Slovensko - např. výlet Jánošikovy Diery , Maninská tiesnava
Německo - Hitlerovo Orlí hnízdo
Rakousko - Grossglockner aj.
4 denní motosraz Taniec slnka Stará Turá

Sezóna 2017

Přišel čas se s mojí Cebruškou rozloučit, přišel čas se posunout o krok dál. Loučení bylo těžké, ukápla i slzička. Ale je načase zkusit něco nového, sportovnějšího. Zažily jsme toho spolu moc, najeto za tři sezóny 20 000 km.

AdamB6
AdamB6 napsal 18.11.21 v 05:36 10b.

sardi
sardi napsal 05.09.17 v 10:38 10b.

Na buduci rok planujem pre zenu tiez 600-ku F-ko. Ale trocha novsiu, 2001 +. Inak Vam moc fandim! Motorkarska rodina ako ma byt!

Angli-čaj
Angli-čaj napsal 18.04.17 v 04:03 10b.

Jasná desitka, super holka i motorka. Zvažuji koupi stejného motocyklu.
Díky, jdu do ní.

Paler
Paler napsal 30.03.17 v 22:18 10b.

Makina77
Makina77 napsal 13.02.17 v 09:24 10b.

Ahoj,
zdravím Severo-Moraváky ,předem musím pochválit, jací jste doma všichni moto nadšenci ...jinak motorka jak jinak než super a taktéž barevná kombinace s kombinézou...
Tak ať Vám to všem jezdí a hooooodně šťastných km kolama dolů