Suzuki VS 800 Intruder (1995)

Vlastník pijanst
Vloženo 19.11.2008
Aktualizováno 1.4.2014

pohodlná, s velmi pěkným zvukem, který není otravný a přesto je pěkný. Poněkud obtížnější otáčení z důvodu prodloužených vidlí. Jinak co dodat. Prostě kousek jeden z mála pěkných, alespoň pro mne

Yamaha XV 535 Virago: důvod neuveden

První dojmy - Jsem z ní byl unešen a to natolik, že jsem si jí po testovací jízdě okamžitě odvezl. Proč? No má svoje kouzlo, je to chopper, který je chopper a ne nějaký pseudo něco. Barva sice jiná, ale to jsem si dodělal a hlavně, spousta možností motorku upravit.

Motorku bych doporučil pro - každý, kdo hledá jednoduchý stroj na údržbu a spolehlivý. Pořizovací cena v současnosti je příznivá

Doplňky na motorce - předkopy, snížené sedlo, opěrka, předkoplé vidle, LED osvětlení, sedlo spolujezdce

o spolehlivosti týhle motky nemusím asi moc kecat, takže jedinej problém. Otáčení se na malém prostoru je obtížnější, ale kdo chce, tak se naučí a vzhledu holt něco obětuje. Jízda jako taková pohodlná a stopu drží jako fík.
Pro všechny, kdo chtějí předkopnuté vidle předesílám, že pakliže si to na motku dáte, rozhodně budete překvapeni, jak se jí nechce zatáčet. Osobně jsem MUSEL obětovat jednu sezonu tomu, abych se to naučil a tak nějak jezdil normálně. Počítejte s tím, že ve velkém náklonu předek podkluzuje
Také rovná řidítka dělejí z této mašiny něco více. Dá se říci, že spolu se sníženým sedlem jsem za jízdy malinko předkloněn, takže o typickém posedu známém na chopperecha cruiserech nelze vůbec hovořit. Na motorce se dá ject denně kolem 600Km, ale je to vykoupeno drobným zdřevěněním celého těla. Nespornou výhodou jsou zato předkopy, které vám dovolují za jízdy měnit polohu sezení, čímž se dostávám k tomu, abych zhodnotil celkový dojem.
Na komínovky a kochačky bych motku hodnotil velmi vysoko. Na dlouhé cesty to ale není. Ideální stav na kilometry je kolem 300, což by se dalo použít na kochací dovolenou po Evropě.
Za týden by se tak dalo ujet 2100Km, což je docela slušná porce na kochání.
Vlastnosti motorky :
Rovinky a mírné zatáčky zvládá naprosto bravurně.
Prudké zatáčky, tak tam se musí výrazně zpomalit, aby vám nepodklouzlo přední kolo.
Brždění je slušné na předku kotouče a vzadu buben, také motor má silné brzdící účinky. Nikdy přední brzda v náklonu, jinak se poroučíte s předkoplýma vidlema k zemi.
Osvětlení jsem si upravil a diodová světla kromě hlavního světlometu fungují bez závad. Předesílám, že dodělávky typu dodo, jsou nepovolené a musíte pořídit homologované věci.
Tlumiče jsem přendal na levou stranu dal jsem lehce tuněné, přeci jen zvuk osmistovky není v origo tak dobrý, tak jsem mu pomohl.
INTRUDER je velmi vhodná motorka na předělávky a výsledný efekt by měl vždy být dobrý. Motka je k tomu téměř předurčená. Jediné co bych asi pomluvil, je přístup k čemukoliv. Jakmile se pustíte do oprav, či údržby, je problém se téměř k čemukoliv dostat. Ovšem to je daň právě za to, že ta motka tak dobře vypadá.
Závěrem ještě musím vyzdvihnout kardan, tu věc, co vám žene výkon na zadní kolo. Naprostá pohodová a bezúdržbová věc. Pakliže si kontrolujete náplně, dá se říci, že je nezničitelný a oproti dennímu mazání řetězů a kontrol řemenů je kardan prostě k nezaplacení.
Brzdový buben je sice zastaralý typ brždění, ale je to samostatná brzda a hlavně nezávislá. Odejde-li kapalina, například v důsledku nehody, vždy se dá doject. Počítejte ovšem s tím, že brzdit bubnem je trochu náročnější a jeho účinnost není taková, jako kotoučová, potažmo vzato při přehřátí téměř nulová. Takže... brzdit opravdu jen tam, kde je to třeba a jinak používám motor.
Ten kdo to dočetl až sem a chtěl by mou motku, nabídněte cenu. Nebráním se prodeji, vždyt si pak upravím jinou.

pijanst
pijanst napsal 28.04.20 v 09:13

P R O D A N O

HV-Oro
HV-Oro napsal 25.04.20 v 21:11 10b.

Moc pěkná motorka...krásně zdobená a super lak...

pijanst
pijanst napsal 30.06.18 v 00:58

Číro, příští rok bude k dispozici

Číro1
Číro1 napsal 27.06.18 v 21:06

Moc pěkná mašina! Takhle nějak si představuji moji nastávající.Doufám že budu mít šťastnou ruku.

rawenous
rawenous napsal 27.03.16 v 03:12 9b.

Super Chopper v mém stylu který zbožnuji fandím těmto individualistům