Honda ST 1300 Pan European (2004)

Vlastník reverend
Vloženo 9.8.2008
Aktualizováno 10.8.2008

Honda ST 13000 PanEuropean z poza velké louže z Minnesoty. Můj životní sen se splnil. Neznám pohodlnější, ovladatelnější motorku.

Před dvěma lety se mě překulila čtyřicítka a já se rozhodl udělat si radost. Koupím si motorku. Jako začínající motorkář jsem neměl představu jakou. Brouzdal jsem na internetu, četl rady a názory a vyhrála Honda NT650V Deauville. Pohodlný malý cesťáček, výborná motorka pro začátečníky. Po dvou letech ježdění a ujetých 18000 km jsem začal cítit, že je to jak si málo. Co dál? Proč bych měl opouštět rodinu Honda? Volba padla na Hondu ST 1300 PanEuropean. Ale ty ceny. Všechno okolo čtvrt milionu. Takhle jsem viděl výměnu Deauvilla až za tři roky. Naštěstí se letos koruna zbláznila a kurz dolaru klesl k nějakým čtrnácti korunám. Proč hledat drahý motocyklv Evropě, když za velkou louží jsou také a o více než 30% lacinější. V březnu proběhl výběr, koncem července po plavbě v kontejneru přes atlantik dorazil PanEuropean do ČR, Honda ČR vystavila výpis a první týden v srpnu už mám motocykl na registračních značkách. První dojmy z jízdy? Nádherné. Z prvu jsem měl obavy z hmotnosti motocyklu, ale po prvních ujetých metrech (ne kilometrech) se ukázaly jako liché. Výborně ovladatelný motocykl s přemírou výkonu. Nedivím se cliftonům, že si ho vybrali do svého vozového parku. Zatím jezdím okolo komína tak zkušenosti z dálkové jízdy napíšu později. R.

BaluJarda
BaluJarda napsal 24.01.09 v 20:55