Honda CB 500 (1993)

Vlastník Speeder
Vloženo 13.6.2008
Aktualizováno 1.5.2016

První ročník výroby, ale funguje perfektně, taky je to nesmrtelný cébéčko. Najeto 62 000 a pořád si jede tu svou.

Suzuki GS 500E: Vzhled, výkon
Kawasaki ER 5: Vzhled, výkon

První dojmy - Motorka padne do ruky hodně brzo. Je skvěle ovladatelná a hodná. Výkonu má taky dostatek.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům. A klidně regulérně zavřenou verzi. Pojede taky dost. Neni to mašina, která by mě za rok přestala bavit.

Doplňky na motorce - Chromované padáky

Moc zkušeností nemám, mám jí chvíli, ale hned jsem dělal ventily, protože klepaly. Bylo to malou vůlí, musel jsem zbrousit podložky. Pokud se do toho bude někdo pouštět, tak já jsem se zasekl u napínáku rozvodovýho řetězu, nevěděl jsem, že ho mám zajistit, než ho vyndám. Jinak je to docela snadný na opravy. Až na horší řetězovku a pneumatiky je to super. Ještě mám přední vidli před repasí, ale to je prostě proběhem km, jinak proti ní nemůžu říct jediný slovo. Pro začátečníka ideální stroj. Když srovnám s konkurenčními Kawou ER5 a Suzuki GS500, tak CB je ve všem napřed. Jen ty brzdy mohly bejt silnější. S batůžkem už je problém to zastavit.

Duben 09: Výměna řetězovky, pneumatik za Michelin Pilot Activ a repase předních vidlic.Je to úplně jiný svezení než předtim.

Prodal jsem jí, když se motorek zbavili kamarádi a nebylo s kým jezdit. Po mě několik let jezdila v autoškole. Cébéčko bych si koupil znova. Na youtube sleduju jak s ní jede jeden rakušák a motorkáře, co jim za rok přijde slabá a nakupujou Hornety a R1 by si s ní povodil. :)