Yamaha YZF-R1 (1998)

Vlastník Kakin.R1
Vloženo 27.5.2008
Aktualizováno 27.5.2008

Můj bývalý Bike,předělaný na Streeta po menším sčuku s kamionem.Divočina jak se patří.

Tuhle R1 jsem vyměnil s kamarádem za TL1000S.Mněl ji v origo stavu tedy až do té doby než jí trošku víc protáhnul o návěs kamionu.Takže kapoty a jiné potřebné věci na supersporta pašly v pizdu,čili Street jasná volba.Hrazďáky jak se patří,panceř hadice dopředu,př.SBS brzdové desky-můžu jenom doporučit,stopie šlo skoro samo,jen dva prstíčky,jako v té pohádce.Dozadu samozřejmě rozeta o 3zoubky,kolco o 1zoubek do síly a začal masakr.Na jedničku okamžitě po prudším zatáhnutí za plyn wheelie jak cip,na dvojku se člověk už musel trochu trefit do těch správných toček a na troječku kolem kilča,ťuk po spojce a svíce jak čert.S dobrým větrem v zádech trojka,svíčka,lehce přes dvě kilča to ještě drželo nahoře.Akorát s postupem času jsem podceníl mrtvý bod,hrazda je asi u těchto motorek a u tohoto stylu jěždění nezbytná.Teď už to vím viz.foto.Další věcí,která u R1 na Streeta nesmí chybět jsou určitě padáky,když s ní lehnete tak víčka a výfuk,pokud není pod sedlem,jdou hned do tramtárie.A ono rozedřený imbus pětku na víčku kde je přístup nulový povolit,tak toprostě nejde-odvrtat.Divoká máňa,která do motoru nepotřebuje vůbec zasahovat.Hlídat si olej,vodu,při větším blbnutí se hodí zvlášť připojený vypínač na ventilátor,né že by se nějak zvlášť přehřívala,to ne,ale je tolepší,vydržíte déle blbnout i v těch větších vedrech.Pro kolečka a gumování je lepší používat tvrdší gumy,je moc lehká takže má tendenci se pořád zvedat na záda,i když z ní lezou už dráty,plátna a bůhví co ještě tak pořád dokáže pěkně nakopat dupu.Naopak předek určitě měkčí ať jde dělat dobře stopie.Určitě se hodí tlumič řízení,já ho neměl a ty dopady nebo průjezdy přes horizonty byly někdy dost divoké.I s vyššími řidítky neztrácí nic na stabilitě v zatáčkách,stále sedí jak přibitá a zatočí přesně tam kam chcete a kultivovaný,ale brutální nárust výkonu motoru vám pomůže pěkně vystřelit ze šlajsny.Najezdil jsem cca 15000Km za tři sezóny a pokud bych jí nerozstřelil tak bych na ní lítal dál.Dost dobrá motorka,ať už motorem,podvozkem nebo brzdami,které i v origo stavu brzdí dost brutálně.Ale na streeta nevím,možná je až moc lehká,dlouhá,to už nezjistím.

Sepp
Sepp napsal 22.07.08 v 18:38

Škoda jí.Zkoušel jsem jen v předu o zub míň a dala se spojkovat i trojka,nedovedu si představit ještě v zadu o tři zuby víc,seš masér no :
Teď to mám v sérii 16/43,zadky jezdím už jen zřídka,nějak bych to už asi neposkládal,kdybych s tím švihnul,tak si nech dařit a snad někde na biku!!

jkidrock
jkidrock napsal 04.06.08 v 22:48

Tak podle toho co tady píšeš jsi asi hodně dobrý ,nic ve zlém, ale upravit moto pro STREETFIGHT dle Tvých rad,dlouho po letišti nejezdím.(měkké vidle,neupravené oil mazání) atd.