Honda CB 500 (1993)

Vlastník Whistler
Vloženo 8.12.2007
Aktualizováno 30.12.2008

Honda CB500, rok výroby 93 - jde o první model, objem 499ccm, výkon 43kW, v TP 25

Dovezená z Německa za 35k, vyměnil jsem na ní všechno potřebné jako filtry, olej, lanko spojky, svíčky, náhon tachometru, celou jsem jí prošel, vyčistil a podobné drobnosti, v servise mi zkontrolovali ventily a vyměnili rozvoďák. Po 125ce fakt bomba, táhne, jede a brzdí, krásně se klopí do zatáček. Prvotní nadšení už sice dávno opadlo ale je to výborná motorka, spíš taková klidná na naučení, není záludná a odpustí mnohé chyby. Maximální maximálka 195 km/h, teď mi to trochu kleslo po instalaci menších trysek. Jako mnohým lidem co mají CB500 mi vlivem axiální vůle při volnoběhu mlátí spojka, dá se to přežít, jakmile přidám plyn, už při 3000ot/min to odstředivou silou samo zmizí. Dělá to většina straších CB, co už mají něco najeto. Ve spektru otáček je výkonová díra kolem 6000ot/min - 5000ot/min klid, 6000ot/min nic moc, trošku vibrací, 7000ot/a výš vibrace mizí a začíná mazec. Cestovní rychlost na našich silničkách III.třídy kolem 130km/h, motor živě reaguje na přidání plynu. Dobře to jezdí i ve dvou, ale předjíždění ve 120 už prostě nemá svoje kouzlo odpichu =) Motor je nenáročný řadový dvouválec, rám trubkový, tlumiče a přední vidle nenastavitelné - na svoje stáří toho zvládnou docena dost, světlo dobře svítí a v noci je vidět, nádrž na 18,5 litru, v tom 2,5l rezerva, spotřeba se pohybuje něco málo pod 6litrů na sto při sportovní jízdě(většinou víc jak 6000ot/min), turistiku jsem zatím nezkoušel. Celkově nenáročná mašina, bezproblémová, skvělá na naučení, i pro holky. Vřele doporučuju

Pechyjo
Pechyjo napsal 07.05.09 v 20:28

moc pěkná, tak ať slouží taky tak dobře jak mě

nejedlak
nejedlak napsal 20.02.08 v 17:41

Nazdar ,můžu jen gratulovat k výběru!!Na CB sem si hodně užil a nemám na ní jedinýho špatnýho slova!!!

napsal 14.12.07 v 13:32

Pěkná mnoho štastných km