Honda XL 650V Transalp (2002)

Vlastník Bubag
Vloženo 21.5.2024
Aktualizováno 21.5.2024

Černá mamba ... protože je černá a v zatáčkách to umí kroutit jako had

První dojmy - ano, hned sedla ;-) protože prostě proti Yamaze XJ 600 Diversion ( má předchozí motorka) je to něco úplně jiného

Motorku bych doporučil pro - ... vhodné pro ty, kteří nechtějí jezdit jen oo dálnicích, ale jezdí spíše ( jako já) po těch našich vesničkách, silnicích plných zatáček a mnohdy rozbitých ... zvládne i středně těžký terén ( záleží samosřejmě i na pneu, já jezdím převážně tedy silnice, sem tam to střihnu na nějakou polňačku/lesní cestu, když tam tedy není zákaz, samosřejmě ;-) )

Doplňky na motorce - padák, central stojan, 3x sundavací kufr, přídavná "obrysová" světla

... motorka pro cesty po "českých prdelkách", dobře se na ní kroutí zatáčky, celkem dobře vybírá nerovnost a na středně dlouhé cestování (100km v kuse, 500km/den) pohodlná ... závodník to není, ale na to motorku memám, motorku mám hlavně na výlety/cestování ... kdybych chtěl závodit ( jakože nechci) koupil bych si "zmrzlinu" ... na cestování středně dlouhých tras v jednom na sedle ideál ( tedy alespoň pro mě )

větší servis nebyl za těch 5 let, co na tom jezdím potřeba nebyl (výměnu spotřebních věcí jako pneu, destičky, olej, rozety, řetěz atd. nezmiňuji, to je spotřební materiál, který se mění semtam u každé moto). Jediný co, tak mne trochu trápila axiální vůle malé rozety na hřídeli - nešvar Transalpů a ... (teď přesně nevím, která honda to má stejný, Varadero nebo Africa?) ... axiální vůle rozety na hřídeli jaksi už z výroby ... naštěstí ma to existuje lék - přípravek od firmy juova.cz

Vladounreal
Vladounreal napsal 24.05.24 v 11:31 10b.

Starý Transalp jak píše působí zbytečně mohutně, ale jinak je to skvělý stroj . Tak ať ti slouží jen k samé radosti a spokojenosti.

Li.
Li. napsal 22.05.24 v 14:30

Li.
Li. napsal 22.05.24 v 14:30 10b.

pali3x
pali3x napsal 21.05.24 v 21:17 10b.

Transalp je super motorka
Mal som ju chvíľu a z istého pohľadu sa mi zdala veľmi "preplastovaná" a celkom mohutná - hlavne vpredu. A ako všetci vieme plasty sa lámu (praskajú - niekedy aj náhodou) a po rokoch sú všeliako polepené.
Za krátku dobu, čo som Transalpa mal ma raz skoro nechala stáť v nejakom "zapadákove" - zrejme systém H.I.S.S - našťastie motorka naštartovala. Doma som všetko postriekal sprejom na kontakty a viac sa chyba neopakovala

Teraz jazdím BMW F650 GS Dakar a tá motorka mi príde taká "útlejšia" (=užšia / príjemnejšia / krajšia)... A hlavne má vstrekovanie a ABS . Len vymeniť olej na Dakare trvá 3x dlhšie ako na Transalpe... Toto Nemci celkom nezvládli - rozmontovať 1/2 motorky, aby človek vymenil olej a filter
Do budúcnosti si viem predstaviť nový Royal Enfield Himalayan 450 - tam to vyzerá na úplné minimum plastov a ľahkú prístupnosť "všetkého" . Tak akosi som si uvedomil, že mi všeliake plasty vadia a naháča zatiaľ nechcem

Hlavne prajem všetky šťastné kilometre a veľa radosti...

Kybergreg
Kybergreg napsal 21.05.24 v 19:40 10b.

Zdar, docela 650ku zvažuju jako svou další moto. Jak se ti na tom jezdí při tvý výšce (jsem jen o cca 2cm vyšší)? Musel jsi snižovat sedlo nebo tak něco?