Kawasaki VN 1600 Classic Tourer (2008)

Vlastník suddenstriker
Vloženo 3.4.2024
Aktualizováno 12.4.2024

Konečně pořádný stroj..objem ničím nenahradíš.Byl to logický přechod z osmikila introše

Motorka koupena od FIRMA:KH MOTO (Kutná Hora)

První dojmy - Ta hmotnost a síla je prostě znát. Myslel jsem si, že suzuki intruder M800 je už docela velká motorka ale tohle mě přesvědčilo, že ne. Člověk musí s tou váhou na místě prostě počítat ale při jízdě je tatam. I to lépe brzdí..holt 3 kotouče proti jednomu kotouči a bubnu jsou znát. Taky mají co zastavovat.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo má už nějaké zkušenosti s motorkami a hlavně má nějakou sílu. Přeci jen ta váha je už velká..

Doplňky na motorce - Motorka je kromě laděných výfuků a zadního nosiče vlastně v základu. Naopak chybí přední plexi štít ale na tom se už pracuje. Možná do budoucna přibyde batwing..no ještě uvidíme. A málem bych zapomněl, na motorce je také tažné zařízení. Sice bylo před přihlášením z části demontováno ale jinak tam je i s elektrikou tak kdo ví, třeba to jednou zkusím využít.

Stroj sem si vybral proto, že jsem chtěl velkou mašinu - cruisera v klasickém stylu a s úložnými pevnými brašnami rovnou z výroby tak trochu ve stylu starších H-D jako je Glide nebo Roadking a jelikož jsou stroje této americké značky poněkud drahé, šáhl jsem nakonec po Vulcánovi nomádovi, který mi padl hned od začátku do oka díky svým nízko položeným brašnám. To mají na svědomí duální výfuky..ono málokterý japonský dvouválcový chopper či cruiser má výfuky na obou stranách. Nevím proč je Japonci tvrdošíjně cpou oba na pravou stranu. Takže Vulcan Nomad byla logická a vlastně jedinná možná volba.

Námluvy to byly dlouhodobé. Nejdříve jsem si myslel na patnáctku nomáda ale toho u nás sehnat, natož ve slušném stavu, je docela oříšek. Ono i těch 16tek moc v nabídkách není. Dalším omezením byl fakt, že jsem chtěl protiúčtem prodat svého introše M 800 aby konečná cena nebyla moc vysoká. To se nakonec povedlo a u KHMOTO se objevil krásný zachovalý kousek jedné šestnáctistovky a za dobrou cenu. Takže po delším uvažování jsem do toho "praštil"

Zatím moc najeto nemám ale i tak je jasné, že je to velký stroj a náklony v zatáčkách, na které jsem byl zvyklý, si budu muset odpustit kvůli plotnám, které o sobě dají docela brzy vědět. Stejně mu nejvíc sluší klidná jízda. Rozhodně poutá pozornost i díky výfukum Vance & Hines, které májí monstrozní hluboký zvuk i s instalovanými tlumivkami a dávají najevo, že tady se nejedná o nějakého "chcípáčka" s malým objemem a jen otevřeným výfukem. To mi vlastně vadilo na introšovi osmistovce - i když jsem tam měl skvělé výfuky co byly také slyšet, bylo prostě znát, že ten objem motoru tam prostě není.

Moto bude vhodné určitě na delší cestování, ale i v městském provozu se mi jelo dobře. Na mokré trávě jsem se ale s motorkou moc komfortně necítil a chce to s citem a piánko..

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 10.04.24 v 09:15 10b.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 07.04.24 v 20:47 10b.

hezký kousek .
Ať slouží k plné spokojenosti .

Vladounreal
Vladounreal napsal 07.04.24 v 20:35 10b.

V téhle barevné kombinaci opravdu krasavice. A když tam doplníš to plexi tak za mně

Jazzslen
Jazzslen napsal 05.04.24 v 15:49 10b.

Mám stejnou krásku a je to radost svezení. Ať slouží.

Vasko969
Vasko969 napsal 05.04.24 v 15:42 10b.

Nádherný koráb !!!