Honda XRV 750 Africa Twin (1995)

Vlastník JustABenda
Vloženo 1.4.2024
Aktualizováno 8.4.2024

Je to poctivý kus železa co vyrobený 95', oděrky má, ale je to mazel. Jízdě nelze nic vytknout.

Yamaha XTZ 750 SuperTenere: Řadový dvouválec, nenašel jsem stazěnou na 35kW za slušnou cenu
Suzuki DL 650 V-Strom: Novější, stříkačka, chtěl jsem klasiku :D
Honda XL 600V Transalp: 37kW, nižší kroutící moment než afrika

První dojmy - Od pohledu trochu atypická barva(zelená), na druhou stranu zaujme a po pár minutách se vám prostě zalíbí. Oděrky má, ale nic co by se nedalo přežít. První testovací jízda je mírný šok než si člověk zvykne na hmotnost a posed. Po prvních pěti kilometrech si člověk zvykne a má pocit, že motorku vlastní deset let.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil lidem co nehledají teslu mezi motorkami, ale poctivou práci a Japanskou preciznost. Lidem co si s motorkou budou hrát, ale nebudou ji trápit. Určitě je ale dobré zvážit výšku řidiče/řidičky, protože motorka je opravdu docela vysoká. Dále pokud je například slečna(samozřejmě platí i pro muže) menšího vzrůstu a postavy, uvažoval bych o sic novějších, ale většinou cca o 40kg lehčích alternativách jako CB500X. V nejhorší situaci by mohl být problém moto zvednout díky výšce a hmotnosti. Je to znát i při zvedání na centrální stojan, kdy je třeba využít opravdu celou tělesnou hmotnost.

Doplňky na motorce - Nabíječka na telefon s ukazatelem dobíjení, padáky, zadní kufr, zvýšené plexi, centrální stojan, dodělané výstražné blinkry

Proč AFA?

Protože je to stroj na který je jen chvála.
Protože jedno kulaté světlo je bomba a dvě jsou sociální status :D
Protože jméno Africa Twin bude ve společnosti rezonovat ještě dlouho.

První víkend

Po prvním víkendu s ní strávenou jsem se z menších pochyb o koupi oklepal. Nádherně stávených jen asi 350km mi už nikdo nevezme.

Technická Bomba

Záběr motoru ohledně kroutícího momentu se neprojevuje od 5-8 tisíc.
Pokud ji potrápíte a budete se snažit ve 2 tisících na 4./5. kvalt, tak vás mírně dokope, ale i tak se rychle vytáhne. Sílu pak poznáte i ve zmíněných 5 a více tisících.

Z pohledu brzd naprosto dostačuje i přes absenci ABS(alespoň moto řídím opravdu já) lze vše kompenzovat použitím i mnohdy opomíjené a zakázané zadní brzdy. Ani té není ale vžy potreba díky dvěma kotoučům vepředu.

Posed motorky je jako v kamionu na vzduchové sedačce. I pro stoupnutí když i z pohodlného sedla bolí prd*l naprosto ideální. Pro vyšší jedince je však potřeba zvednout řídítka. Na mých 171cm bohatě stačí stock.

Co dál?

Více zkušeností zatím nemám, ale na každou z nich se těším.

jiřus69
jiřus69 napsal 09.04.24 v 09:08 10b.

Prostě nádhera

tomcruise77
tomcruise77 napsal 02.04.24 v 05:55 10b.

10b, jinak to ani nejde.