BMW K 100 RS (1984)

Vlastník čiky
Vloženo 1.4.2024
Aktualizováno 19.4.2024

Keďže som už bol vlastníkom K 100-ky, pri hladaní motorky na Elefantentreffen som ani sekundu nerozmýšľal, keď som našiel v ponuke 100-ku zo sajdkou Ural a automobilovými pneumatikami.

Motorka koupena od z Poľska

První dojmy - Jazda s napevno uchytenou sajdkou je zo začiatku pomerne zložitá, treba si zvykať na iné odstredivé sily a tým aj iny štýl jazdenia.

Doplňky na motorce - Kapotáž z R 90 a sajdka Ural.

Ako som už spomenul, chcel som isť na Elefantov a preto som sa rozhodol pre sajdku. Spojenie s K 100-kou je úplne ideálne, jej 90 koní sa hravo poradí aj s plne obsadenou (aj naloženou) sajdkou a pritom si uchováva aj slušnú akceleráciju.Od predchádzajúceho majiteľa bola obutá do automobilových pneumatík, ktoré boli nasadené na zákazkových diskoch. Predná vidlica bola kúpená v Anglicku, osadená dvoma tlmičmi zn. Hagon, kapotáž z R 90-ky.
Cesta na Elefantov sa nakoniec moc nevydarila, zase som sa raz spoľahol na reklamu a kúpil som si do čižiem elektricky vyhrievané vložky a tým už nemyslel na ďalšiu ochranu. Avšak pri počasí ktoré bolo vo štvrtok, pri odchode (mrholilo a bolo okolo 0 stupňov), mi všetok sajrajt od predného kolesa hádzalo na čižmy a pred Kútmi som to vzdal, otočil sa a vrátil domov.
Pred cestou som si kúpil rukávy na páčky(úžasná vec, v ktorých som potom už mal natiahnuté 3 mm neoprénové rukavice) a na rukách som necítil žiadny chlad. Dole okrem nohavíc so zimnou vložkou, som mal ešte ochrany holene a vo čižmách teda vložky. Mal som ich napájané powerbankou (ktorú som mal vo vrecku nohavíc a kábliky som mal strčené v nohaviciach. Bohužiaľ, sa mi pri jazde a neustálom chlade nepodarilo absolútne docieliť deklarovanú teplotu (40 až 50 stupňov) a keď bola bolesť už neznesiteľná, tak som to otočil. Doma pri skúške správnosti s nimi nebol problém Tak som aj napísal aj do recenzie výrobcovi, že možno tak na Sahare a cez obed.
Keďže, z pribúdajúcimi rokmi pribúdajú aj diagnózy, na budúci rok už nič nebudem skúšať a motorku som predal, niekde za Zvolen. Presnejšie, do Zvolenskej Slatiny, budú v nej voziť psíka.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 02.04.24 v 05:56 10b.