BMW K 100 RS (1985)

Vloženo 4.2.2016
Aktualizováno 8.5.2016

prostě B M W stará klasika, kterou chci změnit k mým představám

První dojmy - Neskutečně mě překvapila jak je obratná

Vždy jsem si chtěl postavit svou motorku, ale něco ojedinělého. Dlouho jsem hledal na netu a stále nevěděl kterým směrem se dát až jednou jsem narazil na styl Café racer a hned jsem věděl co chci. No, ale vybrat ten správný základ byl ještě větší oříšek. Koukal jsem po Suzuki SV, Bandit, BMW R100 a R80, ale sehnat nějakou byl problém a tak jsem hledal dál až jsem narazil na Káčko a bylo hned jasné. Pak už jen sehnat to správné na stavbu.
Až jsem objevil tady na motorkářích jeden pěkný stroj tak bylo jasno a do týdne byla doma. Dnes je moto rozebrané a pracuje se na ní když je čas.Doplňky jako sedlo a přední blatník dodala firma motoforza. Zase budu spousty věcí vyrábět na CNC strojích. No v podstatě mi chybí koupit blinkry a světla a mám vše. ...
Dále nebudu prozrazovat, ale postupně budu přidávat fotky a uvidíte či se bude líbit nebo né, ale hlavně se musí líbit mi

Tak jsem trochu pokročil a to ta nejdůležitější věc a to osadit moto drátěnými koly! První úkol byl zjistit potřebné info k tomu jestli ty kola tam vůbec půjdou! Všude na webu spousta informací, ale žádné přesné tak jsem to riskl a začal kola shánět až se podařilo sehnat krásné kousky a pak zase ta práce co mě baví "vymýšlet a vyrábět" . Dále zvolit to správné pneu samozřejmě nové Dunlopy vyráběli rozměr který jsem chtěl jak na předek tak na zadek .
Kola jsem po dlouhém vymýšlení a výrobě dílů osadil na moto a vypadají skvěle. Přední kotouče jsem musel použít z BMW R1100S 320mm a brzdiče Brembo.
Nyní mě čeká výroba nových brýlí, protože ty původní jsou originál celé zakryté a tudíž jsou to odlitky a také dost děrované, protože v nich drželi řídítka a ty já mám teď CNC na vidlích.
Na fotkách zatím vše skládám jen pro měření na výrobu a až bude vše hotovo tak opět vše rozebrat a rám nalakovat a spoustu dílů vyleštit...

Opět jak pokročím tam dodám foto

xbabka
xbabka napsal 03.12.20 v 07:19

Ahoj. Jak pokračuje přestavba? Jsem hodně zvědavý .

Kulliš
Kulliš napsal 04.02.17 v 21:30

Díky jinak přestavba jde hodně pomalu

Vili.s9
Vili.s9 napsal 28.01.17 v 17:46 10b.

krasna motorka, taky bych chtel K100 jako dalsi stroj jasnych 10b

Kulliš
Kulliš napsal 06.02.16 v 22:42

3neczak - díky díky

3neczak
3neczak napsal 05.02.16 v 14:16 10b.

Tak za tímto moto se otočí nejen ženská. Ať slouží. Samozřejmě 10 bodů.