Suzuki DL 650 V-Strom (2019)

Vlastník xcity
Vloženo 28.3.2024
Aktualizováno 3.4.2024

Má velice pěknou barevnou kombinaci, slušně vybavená na cesty i necesty,. ale ještě ji dovybavím.

První dojmy - Pohodlná a poměrně i dostatek výkonu, musím ji vyzkoušet i v noci, abych zjistil jak dobře nebo špatně svítí. Je škoda, že nemá nastavitelné přední vidlice a zadní blatníček, který by více chránil centrání tlumič. Noční jízda vyzkoušena a svítí poměrně slušně vzhledem k tomu, že má pouze jeden světlomet . Ten blatník bude nutný, jen si myslím, že neochrání spolujezdce před ostřikem vody z pod motorky při jízdě po dešti, obzvlášť na levé straně. vypadá to na velký problém, na který by se měli konstruktéři v Suzuce podívat.

Doplňky na motorce - Padací rám, kufry, vyšší plexi, držák telefonu ( bude se měnit za DR2 CZ )

Průměrná spotřeba - 4.512 l/100km

Zatím ji zkouším. Po naježdění nějaké porce kilometrů se určitě rozepíšu. Zatím ji opatrně testuju a dokupuju další nové věci, které mi zpříjemní cestování, jako např. rozšíření zrcátek , kapsy do padáků , nové pneumatiky, lepší držák telefonu, přídavná světla, potah sedačky, přídavný zadní blatníček.
Jak jsem psal výše, svítí solidně.
Ten ostřik vodou na spolujezdce je fakt nepříjemný a snad to vyřeší ten přídavný blatníček.
Brzdy nejsou až tak ostré, musí se dávkovat víc než jsem byl zvyklý.
Ovladatelnost je skvělá, hlavně otáčení na místě, protože má obrovský rejd oproti mé předchozí motorce ( Honda VFR 800 RC46) a nemusí se tolik klopit. Ovladatelnost spojky je v tomto případě vynikající a přesně se dávkuje.
Jízda ve dvou je vyrovnaná. spolujezdec sedí dostatečně vysoko, aby měl výhled, dokonce mi vidí i na tachometr
Rozšíření zrcátek považuji za velice důležité a opodstatněné. Na můj vkus byly opravdu úzké a viděl jsem si větší část ramen a když jsem je nastavil tak, abych v nich viděl , tak mi narážely do předního plexi z boku, při manipulaci na místě ( plný rejd )
Úložný prostor není prakticky žádný, jen na malou lékárničku.
Sedlo mi příjde lehce širší v oblasti třísel a trochu tlačí - chtělo by to malinko zúžit ( max. 1 cm na každé straně ), ale jinak pohodlné a pod zadkem dostatečně široké a neklouže.
Spotřeba se zatím motá kolem 4-4,5 L/100km při normální jízdě, kdy dodržuji předpisy.

jelda-f
jelda-f napsal 31.03.24 v 09:08 10b.

ať slouží. Pěkný kousek. Člověka dopraví kam chce a to cestou i necestou.