Yamaha Tracer 7 / 700 (2020)

Vlastník Magna_Luna
Vloženo 25.3.2024
Aktualizováno 25.3.2024

Je to prostě můj milý hodný modrý mazel.

Motorka koupena od FIRMA:Motohouse Pardubice (Chrudim IV) - Férový přístup, dobrý výběr.

Yamaha FZ6 Fazer S2: Tracer je novější a méně divoký, navíc měl méně najeto. Plus měl proti vybranému kusu ABS.

První dojmy - Prvně jsem na motorku sedla v autoškole (samozřejmě krom posedu při koupi). Hned po prvních metrech jsem věděla, že je to ona. Oproti cvičné SV 650 se mi Tracer ovládal mnohem lépe a jízda na cvičáku byla procházka růžovým sadem. Trtacer je sice sedlem o dost vyšší, než výukové SV 650, ale dá se to zvládnout.

Motorku bych doporučil pro - Jako začátečník, co v životě seděl jen na jedné motorce asi nemám úplně právo něco doporučovat, když nemám s čím srovnávat. Ale jako začátečníkovi mi sedla dobře. Určitě neříkám, že je vhodná pro dámy (kvůli váze a vyššímu sedlu), protože ne všem dámám to sedne. Avšak pokud je někdo nenáročný na stroj, nepotřebuje zběsilou raketu, ale něco, co ho pohodlně přepraví z bodu A do bodu B, Tracer je určitě pro něj.

Doplňky na motorce - Na motorce mám navíc přídavná mlhová světla, větší plexi + deflektor, přídavnou rampu na plexi, padací rámy, boční kufry Kappa, brašnu SW Motech na zadní nosič.

Po motorce jsem se poprvé poohlížela v roce 2022. Při výběru mezi mnoha modely mě zaujal jeden, a to práve Tracer 7. Mé oko se nemohlo vynadívat, když jsem zjistila, že se ročník 2020 dělal v modré barvě. Jenže jako někdo, kdo měl pouze B jsem nechtěla pořizovat stroj s cenovkou kolem 200 tisíc + řidičák s tím, že se mi ježdění ani nemusí zalíbit, takže jsem to o rok odložila a pořídila jsem si pro začátek PCX 125. Jak to seznamování dopadlo už si asi všichni domyslíte.

Když jsem autoškolu dokončila a konečně jsem mohla naplno vyjet, tak mě to jen utvrdilo, že jsem udělala s koupí dobře.

Za ten jeden rok (čtěte 2/3 sezóny) jsem s Tracerem najela přes 6 500 km. Jezdím převážně kratší trasy do 100 km, hlavně do práce, ale už mám na kontě výlety s cca 350 km za den. Stroj krásně poslouchá, v zatáčkách drží, jede se na něm velmi dobře. Jela jsem zpevněné prašné cesty, silnice a zkusila jsem i dálnici. Do terénu stroj určitě není, ale když není zbytí, nějakou zpevněnou cestu určitě projede (zkušenější jezdec by si asi troufl i na horší terén). Na dálnici už to taková lahoda nebyla. Při rychlosti kolem 120 km/h se mi dost rozvibrovala zpětná zrcátka a i plexi štít, ale to přičítám tomu, že je to ten velký plexi štít a je na něm ještě přídavný deflektor.

Co se týče spotřeby, nemůžu si stěžovat. Krásných průměrných 3,5 l/100 km. Se servisem se nedá moc napsat, zatím jsem nechala dělat jen pravidelnou údržbu, nebylo třeba nic opravovat (v době psaní byl nájezd necelých 16 000 km).

berry78
berry78 napsal 02.04.24 v 10:25 10b.

Moc pěkná moto .. ale ty přídavný světla jsou otřesný .. ty bych hned sundal

jelda-f
jelda-f napsal 31.03.24 v 09:12 10b.

ať slouží. Moc pěkný kousek a hlavně barvička. spousty šťastných km a návratů domů.

petr13
petr13 napsal 27.03.24 v 20:16 10b.

context
context napsal 26.03.24 v 10:45 10b.

Pěkná mašinka, přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu, hlavně, ať ti dělá jenom radost

Joa
Joa napsal 26.03.24 v 06:49 10b.

Tak ať slouží a hodně šťastných kilometrů bez nehod!