BMW R nineT Scrambler (2021)

Vlastník WhiteHarry
Vloženo 4.2.2024
Aktualizováno 4.2.2024

Na GS nebyl čas, prozatím jsem skončil s cestováním za čáru a náhoda přihrála tento stroj. Nevěřil bych tomu, že si ho tak oblíbím. Je to skvělá motorka, nenutí jet kudlu, ale svižná umí přitom být. Je to styl, je to radost.

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Praha (Praha 10-Malešice)

První dojmy - Po hi-tech GS LC mě přišla strohá, bez quickshifteru jsem si musel zvykat na řazení se spojkou, ale začala mě prostě bavit. Na dálnici je lepší vůbec nevjíždět, ale někdy se jí nedá vyhnout. Do terénu není, tak max. na polňáčku, nejlépe se cítí na dobrém asfaltu, nikoliv na rozbitých cestách.

Motorku bych doporučil pro - Všem, kterým se líbí a mají rádi modro-bílou vrtuli,

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty jsou nutností, tempomat mám v oblibě, hlavně při delších rovinkách v obcích, pokud necivíš na tachák, zvolenou rychlost zápěstím neudržíš. Dále otáčkoměr, ten v základu není, A samozřejmě nějakou tu postranní tašku a několik dalších blbostí,

Je to stroj, který tě na rozdíl od GS vybízí ke krátkým projížďkám, jako by to bylo kolo, na které jen nasednout a jet. Jak jsem psal výše, na dálnici je to vyloženě opruz, na pár desítek, ale ne stovek km, přemýšlím o origo štítku, možná trochu pomůže. Největší překvapení mě čekalo na rozbitých cestách, měl jsem pocit, že mě to rozbije obratle, když jsem trefil díru, GS s tím nemělo žádný vážný problém. Absence semi-aktivního podvozku ESA je znát. Je to trochu návrat ke klasice, i když je to novější model s elektronickým plynem.

callowsick
callowsick napsal 11.02.24 v 06:51 10b.

alfa33ti
alfa33ti napsal 09.02.24 v 17:54 10b.

Tak ať dělá jen radost

janpoko
janpoko napsal 06.02.24 v 20:46 10b.

Jojo nineT je super. Měl jsem půjčené na víkend loni v dubnu, počasí bylo nic moc, ale dobré oblečení a i dálnice se dá. Je to prostě jak sedět na divokém koni, člověk tu motorku cítí a je to takové živočišné. Prostě každá jízda je zážitek. A ano, na dálky určitě GS, tomu ale zase chybí ten pocit. Jinak obě motorky mám rád. :)

WhiteHarry
WhiteHarry napsal 06.02.24 v 20:12

Na dálky je mj. GéeSo a ne Scrambler, byť na něj dáš Plexi, ale když ti to vyhovuje, nic proti tomu

Miras-CBR-125
Miras-CBR-125 napsal 06.02.24 v 18:57 10b.

Kulovy... na dalky to je... je to zabava a adrenalin... jen ze štítku jsem presel na stit :D Preji hodne km a treba nekdy