Ducati Monster 1200 (2015)

Vlastník xtra001
Vloženo 31.1.2024
Aktualizováno 1.2.2024

Je to poslední krásný Monster, i když už samozřejmě ne ten puristický vzducháč.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Palace (Klánovice)

Ducati Streetfighter V2: Na mou výšku velikostně na hraně, výrazně vyšší cena, což je pro mě u druhé moto na občasnou projížďku kolem komína nějak zbytečný

První dojmy - Zatím bohužel s ohledem na počasí neprojeto. Jsem z tý motorky hin, udělal jsem si prostě radost. Je krásná ze všech úhlů. Chtěl jsem příšeru dát do obýváku. No, nebudu kecat, byl jsem přehlasován :) Když jsem na ní u prodejce sedl, už jsem víceméně věděl, že je jasno.

Hledal jsem alternativu k cenduru na příležitostných pár stovek, maximáně tisíců km za rok, něco jiného chování a posedu.
Máme tu takovou bandu divočáků, takže jsem se výběrem původně pohyboval ve vodách Speed Triple RS, S1000R, SF V2 (V4) a Tuono Factory. Super stroje bezpochyby, ale pak jsem začal trochu přemýšlet nad reálnou využitelností v mých rukou. A tak jsem si nakonec řekl: Neblbni vole, znáš se, vždyť by ses na tom zabil…
Jelikož ale mít krásnou červenou Duc bylo vždy můj sen, začal jsem sondovat další možnosti.
Bohužel nový Monster pro mě postrádá jakýkoli italský sexappeal. Určitě nebude špatná, ani není drahá, ale vypadá jako jakákoli jiná tuctová motorka, co denně chrlí Čína.
Synonymem Ducati pro mě je příhraďák a letmáč. Takže starší M1200 se zdál být ideální adept.
Chtěl jsem červeného Monstra v S s facelitem od roku 2017. Ale v době koupě nebyl vůbec žádný na inzerci k dispozici (a vlastně do chvíle psaní těchto postřehů není). Jelikož jsem ale horká hlava a prostě jsem nevydržel to pnutí, skočil jsem do tohoto. Předpokládám, že toho budu litovat s prvním inzerátem s parametry původně požadovaného :) nejvíc mě asi bude štvát chybějící quickshifter…
Na druhou stranu to vypadá, že jsem snad nekoupil po stránce technického stavu a vizuálního vzhledu špatně. Ale to ukážou teprve první stovky kilometrů v sedle.
Zvuk je fantazie, méně spokojení asi budou sousedi, až v létě ráno pojedu na “sedmičku” do práce :)
Možná něco doplním později, když si vzpomenu a bude se mi chtít…

Ať to zkrátím, splnil jsem si další sen v garáži.

metal82
metal82 napsal 04.02.24 v 17:27 10b.

Az se projedes budes nadseny, mel jsem dva. A chtel bych byt tvuj soused vzdy, kdyz budes vyjizdet a vracet se. S ladakem me moje Monicka vzdy vytala ve vratech, sel slyset fakt z dalky. Motorka s dusi.

HQMario
HQMario napsal 04.02.24 v 11:29 8b.

Nádherná mašina a zdá se ve skvělém stavu tahle koupě se ti fakt povedla. Tak hodně šťastných kilometrů

HCBT
HCBT napsal 04.02.24 v 10:42 10b.

Milanek13
Milanek13 napsal 03.02.24 v 19:52

Pěkný Monster .
Quickshifter se dá za rozumné peníze koupit i v originále od Ducati .

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 02.02.24 v 11:34 10b.