Honda CB 600F Hornet (2004)

Vlastník Petysek
Vloženo 31.1.2024
Aktualizováno 31.1.2024

Můj Hornet číslo 3
a doufám, že se k němu ještě, snad brzy vrátím...

První dojmy - Po menší době návrat za řidítka motorky vynucené pauzou kvůli koupi vozidla. Největší chyba v mém životě:( Naštěstí od té doby jsem v sedle bez přestání a doufám, že to tak zůstane:)

Jak už jsem uvedl výše, byl to můj třetí Hornet, což jasně dává najevo mojí lásku k tomuto krásnému stroji, který i po 20 letech stále vypadá moderně a má něco do sebe. Sice v konkurenci dnešních převážně dvouválcových nástupců, včetně nového CB750 Hornet, postrádá motor pružnost a použitelnost dnešních strojů, chytrou elektroniku, ale oproti těmto dnešním motorkám se mi stále více zamlouvá klasičtější styl a hlavně ,,železný,, pocit z opravdového kusu hračky pro velké kluky. Jinými slovy, na dnešních motorkách se mi nelíbí ten plastový pocit a zřejmá snaha ušetřit každou korunu na materiálu a designu. Jinak jsou dnešní motorky samozřejmě na zcela jiné úrovni, na jehož ,,nástupci,, je to nejlépe vidět. Přesto i tyto starší kusy stále dokáží zabavit, sice ne tou použitelností ve spodních a středních otáčkách a ovladatelností kvůli své váze, ale ve vyšších otáčkách je to stále velmi zábavný stroj. A se správným laďákem je ten zvuk stále to nejvíc.
Na novém CB 750 Hornet jsem jel a je to skutečně bezvadný stroj platný své době. Výkonově pocitově téměř dvounásobný, citelně lehčí, skutečně velmi výtečný a zábavný stroj.

A právě kvůli nostalgii bych se ke staršímu Hornetu, jako ke druhé motorce v garáži brzy moc rád vrátil.