BMW R 1250 GS Adventure (2020)

Vlastník Nordis
Vloženo 25.1.2024
Aktualizováno 25.1.2024

prešiel som GS 1200 LC na adventúru vzhľadom na moju výšku a spôsob cestovania. Je to pre mňa pohodlnejšie a veľká nádrž sa vždy hodí.

První dojmy - Vedel som do čoho idem, ale aj tak prvý pocit bol obrovský komfort. Páči sa mi veľmi prehľadný displej, ostatné som poznal z predchádzajúcej motorky.

Motorku bych doporučil pro - je to samozrejme cestovateľský koráb a vie to robiť veľmi dobre

Doplňky na motorce - Doplnky - blatník a plastové kryty okolo zadného kolesa, menej je človek v daždi zadrbaný, vyššie tmavé plexi od Wunderlich, výstuha plexi Touratech, všelijaké ochranné krytky na krytky :) Tankvak malí na doklady prkotiny Givi a hlavne zvýšené komfortné sedlo od BMW - toto fakt odporúčam je to super. V lete mám na tom sieťku, nech mi trocha vajcia prefukuje. Rozšírenie bočáku Touratech a čínske kapsičky na vrchných padákoch - majú zaujímavú vlastnosť voda sa do vnútra dostane a už nevytečie, neskutočne to tý číňania vymysleli

ako som spomínal vyššie, som vyšší mám 194cm tak to bol asi najhlavnejší dôvod a potom porcia km na tripoch. Už keď sa niekam vyberieme, tak pod 2000km to nie je skôr okolo 5000. Ďalší dôvod bol trocha sa posunúť aj s ročníkom výroby. Predchádzajúca GS bol prvý vodník 2013, tak som trocha omladil. Porovnanie so staršou moto, lepšie brzdy, trocha lepšia prevodovka - ale stále to pri radení nie je ono, trocha pružnejší motor a omnoho lepšia ochrana jazdca ale že omnoho. Snažíme sa vynechávať diaľnice, ale prvý a posledný deň na tripoch sa jednoducho inak nedá. 1000 diaľničných kilometrov sa dá za deň prejsť aj vo veľmi nepriaznivých podmienkach. Spoľahlivosť motorky je preverená na mnohých tripoch, toto by som chcel vyzdvihnúť a na cestovanie je to veľmi dobre urobená moto. Cenová politika BMW je taká aká je a pokiaľ sa bude predávať, tak proste lacnejšia nebude. Cena servisu je kapitola sama o sebe - to sú neskutočné pálky. Odporúčam však servis BMW na Sicílii v Messine, tam som platil za značkový servis o 1/2 lacnejšie ako v Bratislave :)

Nordis
Nordis napsal 26.01.24 v 20:18

Ďakujem, blbo mi vychádzal servisný interval, tak som si dohodol servis na Sicílii a bol som príjemne prekvapený. Chodil by som tam častejšie keby to nebolo tak ďaleko

dragsterrr
dragsterrr napsal 26.01.24 v 12:43 10b.

pekna masina, aj ked pre mna je to uz maly nakladiak, ale s tvojou vyskou vyber chapem

s cenou servisu BMW suhlasim, tak ked budem na dalsi krat zase na Sicilii, tak vyskusam :) :)