Yamaha YZF-R125 (2008)

Vlastník NIKI22
Vloženo 23.1.2024
Aktualizováno 10.4.2024

Krásná sportovní motorka , která vypadá mnohem větší oproti všem jiným 125.

Honda CB 125R: Yamaha se mi líbila víc.

První dojmy - Poprvé..., velký respekt, přeci jen je moje a nechci ji hned někde položit, takže opatrně se učit, ale s touhle mašinou to jde snadno. K mojí výšce mi perfektně sedla. Ale vypadá to , že na delší cesty to nebude :-)

Motorku bych doporučil pro - začínající kluci a holky

Doplňky na motorce - snížená sada o 6cm , stavitelné páčky Rutan, ukazatel zařazené rychlosti Gipro, laděný výfuk, proužky na kola - pro holku růžové, origo tankpad Yamaha R125

Letos jsem si udělala řidičák na auto a zároveň na skupinu A2 , ale po dohodě doma začnu na 125 a pak se uvidí, jak dál a kam se případně posunu. Rozhodnutí pojezdit ze začátku na slabší nelituju. Chtěla jsem sportovně vypadající motorku, což ve 125 jich moc není a tak mi zbyly ve výběru jen 2 , Honda CB 125R a Yamaha YZF-R125 , ta se mi líbila mnohem víc a hlavně na ní několik let jezdila naše sousedka Verča, která je asi stejně vysoká jako já, tak jsem věděla jak motorka vypadá a co s ní bylo, že jí to upadlo atd...takže to nakonec bylo jasné - koupení motorky mi usnadnilo to, že ta Verča přestala loni jezdit, prostě z ní vyrostla věkem a mašina rok stála v garáži a byla ke koupi, táta se dohodl se sousedem a byla doma a moje... Perfektně mi sedne , hlavně kvůli mojí výšce 163cm , je vzadu snížená o 6cm, takže skvěle dosáhnu nohama na zem, motorka je lehoučká, skvěle ovladatelná a naprosto ideální pro začátečníka i pro menší holky. Jede v pohodě, žádná divočina, ale rozjet to na 120 taky umí, ale hlavní je se naučit dobré návyky při jízdě.
Podvozek je celkově tvrdší na náš tankodrom to moc není no. Brzdy v pohodě, spolujezdec raději ne a na delší cesty to nebude .Táta nechal po koupi udělat servis, olej , filtry, svíčka , přední tlumiče, komplet kapaliny atd. celkovou kontrolu. motorka měla při koupi najeto 38148 km a od souseda víme, že ve 23000km byla dělaná repase motoru. Těším se na společné zážitky v roce 2024.

23.1.2024
Jezdit jsem začala až v létě a byly i jiné věci , stihla jsem najezdit pouze 412 km, celkově má mašina najeto 38560km. Na jaře uděláme olej a filtr a frčíme za zážitky...

FZR600R
FZR600R napsal 29.03.24 v 13:49 10b.

Lapchik-54
Lapchik-54 napsal 09.02.24 v 19:13 10b.

Pecka tak opatrně z počátku. Je to jak u nás mladá taky ji loni pořídila (je to hned ta YZF R125 v databázi pod tebou). Tak ať Yamaha dělá jen radost a napřesrok třeba R3, když už jsou papíry na A2 v kapse. Jen ještě k tomu sníženi už tak byla těch -6cm ,nebo jsi je nechala dávat dolů? Dcera má stejnou výšku 163cm a problém s manipulací na špičkách nemá spíš ji nechávám trochu "potrápit", aby si na to zvykla krom R3 mě nenapadá sportovní moto s nízkým sedlem. Dávám samozřejmě 10b

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 02.02.24 v 17:18 10b.

Jen samou radost a žádnou bolest.

Neeno
Neeno napsal 01.02.24 v 16:02 10b.

palec nahoru tátovi, že tě kvalitně vybavil jak moto tak hlavně oblečení.
Vítej mezi námi a hlavně v klidu a s respektem

Johan82
Johan82 napsal 30.01.24 v 13:18 10b.

Na 125 vypadá celkem robustně a jedna k druhé se hodíte. Tak ať to jezdí, no a za chvíli si myslím, že tady bude nějaký šestikilínko