Triumph Tiger 1200 XC (2014)

Vlastník Kontič
Vloženo 3.1.2024
Aktualizováno 3.1.2024

Konečně motorka, na které se dá cestovat a to ve dvou.

Motorka koupena od soukromí prodejce

První dojmy - První jízda domů od prodejce? Zážitek, motor zátah jako hrom, do zatáček to jde samo, ale hlavně to pohodlí :-)

Doplňky na motorce - přední padací rám, laďák MIVV, zadní blatník, hliníkový kryt motoru a svodů, vyhřívané rukojeti i sedlo řidiče

Motorku jsem si pořídil v listopadu 2023. Bylo to proto, že jsem chtěl začít z manželkou cestovat a na Suzuki Bandit 1250 při mých 190 cm to nešlo. A jak se říká: GS má každej, volba byla jasná. Motorka má najeto cca 38tis, další servis mě čeká při 60tis. takže bych měl mít chvilku pokoj.
Motorka šlape krásně, motor má takový výkon, že i při nízkých otáčkách i ve dvou to krásně veme. Charakteristika je taková uhlazená, žádné cukání. Brzdy i podvozek vynikající ( v porovnání s Bandaskou ).
K motorce byly tři originál plastové kufry. 2x tankvak, 2x malá brašna na padací rám. Do Topcase se vejde jen jedna helma. Boční kufry, které se vyklápí do boku, taky žádná hitparáda. Proto zvažuji že pořídím nový hliníkový topcase alespoň 80l.
Musím pochválit i zvýšené plexy, dá se jet v pohodě s otevřenou helmou a nefouká, v chladných dnech se dá pustit vyhřívání heftů a sedadla, což je paráda. Při jízdě v 5-10°C mi byla zima pouze na prsty na nohou.
V květnu se chystáme na týdenní cestu do Rakouska ( cca 2000km), tak uvidíme. Zatím se nám ve dvou jelo parádně.

Juraj22
Juraj22 napsal 04.01.24 v 16:02 10b.

Parádní mašina, myslím, že budeš spokojený