Suzuki C800 Intruder (2015)

Vlastník IchBinMartin
Vloženo 2.1.2024
Aktualizováno 3.1.2024

Absolútne spolahliva a nekonfliktná motorka.

Motorka koupena od Styx Bratislava

Kawasaki VN 900 Classic: Mala malé svetlo, bola taká nejaká úzka.
Honda VT 700 Shadow: Cela bola veľmi malá.

První dojmy - Bola to moja prvá motorka, takže dojmy boli silné. Výkonovo sa mi zdala občas až príliš silná, ale rýchlo som si zvykol. Velmi pohodlná na cesty do práce aj na dovolenky.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pre niekoho, kto sa ešte, alebo už nechce nikam naháňať a stačí mu cestovná rýchlosť 110km/h. Nepotrebuje žiadnu vážnu údržbu, je to spoľahlivý japonský stroj, tak aj pre menej technické typy, alebo skrátka pre tých, čo sa chcú voziť a nie opravovať.

Doplňky na motorce - Padáky
12V zásuvka
Vyhrievané gripy
Plechom vystužené brašne s vnútornými taškami.

Najskôr začnem, prečo som si vôbec kúpil motorku. V živote chlapa niekedy medzi 40-kou a 50-kou nastane situácia, kedy cíti, že musí presedlať zo svojho rodinného kombi do kabrioletu alebo na motorku. Obvykle to nezostane len pri dopravnom prostriedku, ale to je na iny portál. Vzhľadom na každodenné dochádzanie autom cez celú Bratislavu a hodinové zápchy som si vybral motorku. Trčať rovnaký čas v zápche a k tomu ešte čuchať smrad z autobusov sa mi nezdalo ako pokrok.
Motorku som si vyberal k svojej postave. Padali aj nejaké trápne návrhy, aby som si kúpil skúter, ale pri postave 180cm a 105kg to z dizajnového ani nijakého iného hľadiska nepripadalo vôbec do úvahy. Chcel som cruiser (ale to som vtedy ešte nevedel, že sa to tak volá) s veľkým svetlom a tučnou prednou gumou, bezdušové. V predajni mali túto moju a ešte klasickú čiernu s vypletanými ráfmi, ale mne sa páčili viac tieto liate. Aj farba je krásna a robí motorku opticky väčšou a inou ako tuctovky.
Jazda bola pohodová, pamätám si na svoj prvý predbiehací manéver, aj na svojich prvých 110 km/h (na diaľnici!), časom som dával aj 140, maximálka je čosi cez tachometrových 160 (samozrejme v Nemecku na dialnici... u nas to tolko ani nevytiahne). Brzdy a brzdenie, to je celkom iná tráva. Prvé, čo som zistil bolo, že motorka nebrzdí. Druhé nasledovalo pri trochu odvážnejšom brzdení ide motorka obzvlášť zadným kolesom do šmyku. Tie bubnové brzdy sa skrátka dávkujú blbo. O dosť neskôr som zistil aj to, že motorke sa nechce veľmi zatáčať. No a potom ešte, že ten výkon sa mi už nezdá až taký veľký. V skratke: nebrzí, neťahá, nezatáča. Viem, že takto sloníka asi nepredám, ale je to fakt. Na druhej strane, ako som písal, je to neskutočne spoľahlivá a pohodlná motorka s minimálnymi prevádzkovmi nákladmi. Ak niekto nepotrebuje lietať do zákruty 80 a vyššie, tak to dá s prehľadom aj na tejto. Prejde úplne všetko, samozrejme asfalt, aj šotolinu, aj dokonca piesok, lebo ide ako parný valec (vďaka tomu tučnému prednému kolesu). Keď sme pri tom, dával som na ňu Metzelery ME888 s bielym pásom, bolo to naozaj exkluzívne. Možno niekde nájdem fotku.
Za nejakých 6 rokov som na nej najazdil 103000km, pojazdil som takmer celú Európu. Nikdy som si na cesty nebral ani len náradie, motorka ma nielenže nikde nenchala, ale naozaj sa za celý čas na nej nikdy nič nepokazilo.

Vasko969
Vasko969 napsal 09.01.24 v 17:28 10b.

Správna motivácia kúpy stroja !!! Super nájazd !!! Keby bol max.100 bodov , tak ich máš...

IchBinMartin
IchBinMartin napsal 04.01.24 v 14:44

DeaDDream: Uz nic. Pozeral som, az som dopozeral. Musim to nejako spisat a potom to sem hodim. Nechaj sa prekvapit
Napoveda: Bude treba centimetrove pravitko na meranie a porovnavanie...Mozno aj mikroskop.

DeaDDream
DeaDDream napsal 04.01.24 v 14:37

Ok a co pozeras dalsie?

IchBinMartin
IchBinMartin napsal 04.01.24 v 10:14

DeaDDream: Nevidel som to tak zle. Pohodlna bola dost, pobehal som na nej skoro celu Europu, kazdy rok motodovolenka 5000km za 2 tyzdne. Samozrejme, nie je to stroj na jazdenie po vytlkoch a terene. Je to moja prva motorka, vela odpusti, dobre sa ovlada a sprava a citil som sa na nej velmi bezpecne. To, ze som sa za ten cas naucil jazdit a dostal sa na hranicu jej moznosti je prirodzeny vyvoj. Kym sme jazdili vsetci na takychto a v pohodovom tempe, tak som ani nevedel, ze to ma nejake muchy. Je to vyslovene motorka na kochacku, aj na dlhe cesty, ale nie nahanacky.

DeaDDream
DeaDDream napsal 04.01.24 v 00:56 8b.

akože obdiv že si si to nechal 6 rokov,ja som chopper poslal po dvoch sezónach preč a to brzdil paradne ale zatačat sa mu nechcelo a pohodlie,nebolo to zle ale sem tam som dostal kopanec ,predsa nohy v predu ta neodlahcia a 180/90 citiš