Honda CBR 1000RR Fireblade (2017)

Vlastník firebladetom
Vloženo 28.12.2023
Aktualizováno 28.12.2023

CBR ve verzi SP.. mama mia! V hodně testech byl tento model SP popisován, jako motorka s nejlepším podvozkem a ovladatelností. Mohu jen souhlasit..

První dojmy - Sedl jsem na ní a hned jsem věděl, že si budeme rozumět. Lehkonohá holka s příjemným motorem a nekončícím zátahem. Nesmyslně dlouhé kvalty a famózní brzdy. Armáda asistentů je na silnici defacto k ničemu, ale pro okruháře dnes už asi nutnost.

Doplňky na motorce - Výfuk Akrapovič, racing plexi

Mám rád klasické motorky, klasické superbiky bez elektroniky, kterou jsem rád “pomlouval”, a tak jsem si řekl, že bych to měl asi taky zkusit. Po dvou VTR SP-1, RSV Mille, stále v garáži stojící ZX-7R, nebo po 1098S, je tahle Honda z jiného těsta. Miluju V2, ale po dvou letech na 1098S, která mi lezla na nervy v běžným provozu a při marných pokusech o alespoň trochu normální jízdu, jsem se rozhodl zkusit první silný řadový litr. SP má, vzhledem k neježdění na okruhu, výkonu až zbytečně hodně. Nicméně je to prostě Honda. Sametová, na šestku jedoucí v klidu 60kmh, ale na druhou stranu brutální nálož, která letí na jedničku 170kmh.. je nezáludná, neskutečně rychlá, lehounká, s perfektníma brzdama. Často zmiňované
ABS jsem i při tvrdým brždění nezaktivoval. Na motorce je Akrapovič a celá motorka stála 650.000,-.. ufff
Koupil jsem jí od prvního majitele, koupenou zde v Čr, s komplet historií a nájezdem 8.000 km. Letos jsme si dali seznamovací 3.000 km a zatím jen a jen pozitiva. Vlastně jedno negativum je - nesmyslně dlouhý rychlosti. Jednička 170, dvojka 220, atd.. takže pokud jedete okresky a chcete mít motor ve výkonu, musíte jet max na dvojku. A i ta je na výjezdech podtočená.
Elektroniky to má spousty - pět výkonových map, elektronický Ohlins, kde si nastavíte všechno a ještě motorovou brzdu ve třech stupních. Hrát si můžete hodinu a pořád bude s čím.
Samozřejmostí je fabrický oboustranný quickshifter, antiwheelie a podobný chujoviny
SP je pouze jednomístná, což je fakt a na ježdění ve dvou mám jiný motorky. Je opravdu drobná, což dokládá foto vedle RT.
Jinak jestli někdo máte SP, ozvěte se, můžeme probrat zkušenosti.

SandyRR
SandyRR napsal 29.01.24 v 07:33

Jsme kousek od Českých Budějovic...to by byla veliká pecka čtyři SPčka??

firebladetom
firebladetom napsal 04.01.24 v 20:43

SandyRR + Rezzo no pecka!! Tak to musíme v létě vymyslet nějaký sraz! To bude pecka! Odkud jste?

Rezzo
Rezzo napsal 03.01.24 v 18:04 10b.

Taky mám SP1 a naprosto souhlasím a pokud by bylo nějaké společné setkání a projížďka tak bych se rád zúčastnil

SandyRR
SandyRR napsal 02.01.24 v 09:11 10b.

Zdravím,
SPčko budu mít letos druhou sezónu a zatím něj Fároš co jsem měl.
Vlastnil jsem nebo jsem měl možnost jezdit na všech generacích Fire Blade.
Na silnici díky semiaktivnímu podvozku nejlepší svezení
Má ho i kamarád, tak by jsme se někdy mohli svézt?
Tři SP-1 by už byla docela rarita...

_Michal
_Michal napsal 01.01.24 v 21:15 10b.

A nebyl jsi to náhodou ty? 300km/h u Lipna?