Honda CB 1300 (2003)

Vlastník Stopkas
Vloženo 14.11.2023
Aktualizováno 14.11.2023

Pořádný kus poctivého stroje. Radost pohledět.. a co teprve projet =D

Yamaha XJR 1300: Nenašel jsem zachovalý kus.

První dojmy - Příjemný přirozený posed nic krouceného. Ideální výška sedla pro mou výšku. Motorka není nejlehčí ale jak se dostane do pohybu tak je mrštná. Přední brzda má poměrně rychlí nástup, ale asi šlo o zvyk. Co mi nesedlo byly řídítka, proběhla výměna za širší.

Doplňky na motorce - Proběhla výměna řídítek včetně představců za širší (800mm) 28,6mm kónické, bezhrazdové. Gripy a závaží.

Dále bych rád menší plexy jen přes budíky, prodloužení předního blatníku a blatník zadního kola.

Do teď jsem jezdil pouze na cross a enduro.

Přelom roku 2022/23 jsem se rozhodl že bych rád mašinu na silnici.
Takže šup do autoškoly na Ačko, kurz začal v březnu a v dubnu hotovo.

Mezitím jsem pokukoval po budoucí milence =D.
V hledáčku byl naháč s kulatým světlem, ze začátku jsem přemýšlel nad 600-750ccm že mi bude stačit. Ale po dlouhém bádání, pročítání fóra zde na motorkářích a po sléze i názoru kamaráda (co má shodou okolností také CB1300) že mě za chvilku omrzí výkon, jsem zúžil výběr na XJR1300 vs CB1300.

Prioritně jsem pokukoval po XJR, ale v době nákupu buďto laciné oprýskané nebo bez originálního laku (bůh ví jestli kvůli bouračce).

Nakonec se 1.6. objevila CB 1300 zachovalá s nízkým nájezdem po starším pánovi a 2.6 jsme se s kamarádem(vystřídal dost mašin a věděl na co koukat) jeli podívat na motorku s tím že jí omrkneme a uvidíme.

Na první pohled nádherná zachovalá motorka s pěkným lakem a naštěstí i na druhý a třetí i čtvrtý pohled tomu tak pořád je =D. Motorku jsme pořádně prohlídli zkoukli snad vše co šlo... původní kotouče odpovídající nájezdu (necelých 23 000) a nikde nic neteklo, ale i pár vad se našlo, pán motorku položil naštěstí na místě takže jsou jen vytlačené důlky na krytu motoru a bylo odřené zpětné zrcátko prý o zeď a staré pneumatiky.
No ještě ten den byla doma! Nemohli jsme jí tam nechat =)

Juza1
Juza1 napsal 06.12.23 v 17:57 9b.

Super

ufafil
ufafil napsal 19.11.23 v 10:03 10b.

Paradni masina, u ktere me dycky jenom mrzelo, ze nema sestku. Pac vykon tam na to rozhodne je. Tak at slouzi a prinasi radost.

papiboy
papiboy napsal 18.11.23 v 10:30 10b.

Perfektný motocykel, anno posledný kus - červeno-biely - na Slovensku u dealera (Bratislava) som zmeškal asi o dva dni, nejaká "sviňa" ( ) ma predbehla. Chcel som S-ko, ale som špekuloval tak dlho, že som neulapil nakoniec nič...
Teraz už je neskoro, pre posraného deda-dôchodcu už by bola tá Hondí dokonalosť ťažká aj váhou, aj finančne, ale vždy ma poteší, keď niekde tú Hondu uvidím...

Vasko969
Vasko969 napsal 15.11.23 v 07:39 10b.

Nádherná mašina, veľká škoda, že v EU skončili... Gratulujem k správnej voľbe

Johan82
Johan82 napsal 15.11.23 v 07:19 10b.

Skvělá volba. Mám "Esko" od léta a můžu jen potvrdit, že je to perfektni bajk s rodokmenem. A jak je tady napsáno, vyrabí se dodnes což o něčem vypovídá.
Užívej si ji.