BMW K 1100 RS (1993)

Vlastník Doki
Vloženo 9.11.2023
Aktualizováno 9.11.2023

Lietajúca tehla...cestovno-športový model RS z konca roku 1993, v krásnej červenej metalíze

První dojmy - Pozitívny šok z celkového stavu stroja, pomerne vysoko sedlo, jemný chod motora s min. vibráciami ,veľmi slušné brzdy, stabilita stroja pri vyšších rýchlostiach na kvalitnom asfalte /ktorý sa v mojom okolí temer nevyskytuje/

Motorku bych doporučil pro - Pre milovníkov starších BMW ako som ja

Doplňky na motorce - Wunderlich prídavné svetlá, predné struny a zadný tlmič Wilbers ,opletené brzdové hadice

Dlho som sa tomto stroji v inzercií pozeral , vždy sa mi veľmi páčil ale k vodou chladeným strojom staršieho roku výroby nemám úplne dôveru. Jedného večera som na ebay.de našiel inzerát ktorému sa nedalo odolať. Podľa popisu stroja majiteľom v inzeráte sa jednalo o presne ten typ úchyla na stav stroja ako som aj ja.
Vzhľadom k tomu že momentálne sú BMW rady K na úplnom cenovom dne ,kúpa nebola ani veľmi finančne náročná. Neviem kam tento svet speje keď takýto skvelý stroj nemá momentálne hodnotu ani stredne dobrého elektrobicykla.

Dovoz z DE po kamarátskej linke v dodávke od druhého staršieho majiteľa, ktorý ukončil svoju motocyklovú kariéru s kompletnou technickou dokumentáciou, palubnou literatúrou, servisnou knihou, dokumentáciou inštalovaných doplnkov /svetlá Wunderlich, tlmič Wilbers, pancierové brzdové hadice ,KN filter sada / , dielenskou príručkou , 2x orig. kuframi BMW Touring a orig. tankvakom BMW

Napr. stav nádrže zvnútra ,ktorá je ako včera vyrobená ma doslova šokoval hlavne po skúsenostiach s predošlou renováciou Kawasaki GPZ 900r
Po dovoze kompletný servis kvapalín, filtrov, synchronizácia klapiek vstrekovania, vyčistenie zákutí motora pod kapotami /nad ležatým motorom som našiel asi 150g škrupín z lieskových orechov ale ani jeden celý -zjavne tam nejakú dobu kempovala veverica /, preplach chladiča a jeho vyčistenie od zbytkov hmyzu. Zatiaľ bez kontroly ventilových vôli.
Všetko na motorke je plne funkčné vrátane ABS II
Túto sezónu najazdené 1200 km , na novú sezónu objednané Bridgestone BT023, Metzelery Z6 na motorke sú DOT 2012 aj keď podľa záznamov predošlého majiteľa majú najazdené len 1500 km.
S motorkou si na seba zvykáme, bojujem občas s bolesťou v chrbte a zápästiach predsa len je to zmena posedu oproti bežne používanej R1200GS DOHC .Niekto by mohol povedať že je to vekom jazdca ...
Celkovo jazda na nej je pre mňa krásny návrat do 90-tych rokov .

petr13
petr13 napsal 12.11.23 v 20:48 10b.

Normik
Normik napsal 11.11.23 v 20:02 10b.

Nádherný stroj

Gemil
Gemil napsal 11.11.23 v 19:10 10b.

vojtechposmourny
vojtechposmourny napsal 11.11.23 v 06:31 10b.

Opravdu parádní cihla!

Sema
Sema napsal 11.11.23 v 01:34 10b.

Moc pěkný a zachovalý stroj.