BMW K 1100 RS (1995)

Vlastník Ostříž
Vloženo 8.6.2016
Aktualizováno 13.6.2016

Možná se na mě snese vlna nevole ,že jsem něco prznil ,ale K1100RS , je pro mě i po úpravách krásné a já ji s úmysle že ho odstrojím, kupoval.

BMW K 100: Dlouho jsem váhal a když jsem se rozhodl, tak už nebyla...

První dojmy - Jelikož jsem měl cest.enduro ,tak jsem byl při prvním svezení překvapen motorem . Jízdní sportovnější pozice byla jasná ,ale ta síla motoru od spodu je úžasná. Musím říci , že do ruky hned nepadla, ale to jsem ani nečekal . Kupoval jsem ji kvůli úpravám a doladění k obrazu svému.

Motorku bych doporučil pro - "K" je možná vhodné pro toho ,kdo se ho nebojí a má srdce pro starší krásu , je mu teprve krásných 21:-) ale už něco pamatuje, natočilo už 134000km.

Na "K" jsem vše dělal tak,aby vše bylo možno vrátit do původního stavu, bez řezání rámu apod. Postupně jsem vyměnil řídítka za širší, přední kulaté světlo, k němu menší plexi od GIVI, nové prošívané sedlo podle rámu, zadní světlo a černé lakování ráfků kol. Ještě bych chtěl časem vyměnit přední kolo za 18" asi z LT , možná oba blatníky a opletené brzdové hadičky. Chybí mi kryt zap.svíček,ale už ho prý pro mě má kolega Michal " Ponka" z Prahy.
Musím říct že v sobě sportovní srdce nezapře. Dokáže se pořádně rozvášnit a taky pěkně hbitě rozplétat zatáčky. Brzdy jsou slušné ,ale tady se brzdí přece úžasně motorem, což je k velké nevoli kolegů jedoucích za mnou( nevidím brzdové světlo, tak to kalim do poslední chvíle...). Posaz je i na novém sedle celkem pohodlný a prošití zabraňuje posunu spolujezdce při prudkém brzdění. Tlumení je tvrdší sportovnější ,ale není to přece enduro.
Dokoupil jsem origo kufry i se zadním nosičem, ale ten montuji pouze při požadavku na přibalení většího nákladu.
Jezdím občas s kamarády , někdy vezmu i manželku ,ale tu častěji vytlačí starší syn. Mladšího pak musím povozit alespoň kolem baráku.

S Káčkem jsem spokojen a myslím , že už doma zůstane.

Lála
Lála napsal 14.09.16 v 13:06 10b.

Pěkně odlehčené Káčko.. , odkud máš to sedlo?

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 15.06.16 v 13:13 10b.

mně se to nahaté líbí Vím, že jsi vše dělal tak, aby to šlo vrátit, ale zvážil bych úpravu nádrže. Pokud by se odstranily ty montážní "uši" určené k nacvaknutí dalších plastů, tak by to bylo úžasný. I tak ale dávám 10b za povedený nápad, který bych zde rozhodně nenazval przněním Sedlo je parádní

fatman
fatman napsal 15.06.16 v 07:14 10b.

Gratuluji !
Mě by trochu " vadil" ten zub vepředu na nádrži(opticky), ale to je jen detail a zase je to vcelku originální a nevšední ...
Káčko je určitě dobrá volba!
Sedlo vypadá fakt super!
Hlavní je, že ti dělá radost .A vo,vo,vo tom to je
10bodů .

Petr_TA
Petr_TA napsal 13.06.16 v 19:43 10b.

Moooc pěknej kousek

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 08.06.16 v 22:25 10b.

Jako naháč taky dobrý. Líbí