Suzuki SV 1000S (2003)

Vlastník kotzitzaq
Vloženo 8.11.2023
Aktualizováno 9.11.2023

V šestnácti jsem se zamiloval do tehdejší novinky na trhu v podobě původního SV650. Ale najít jej v dobrém stavu je dnes téměř nemožné, tak jsem se přeorientoval na druhou generaci, kde se mi víc líbilo Sko. A když už Sko, tak rovnou litr.

BMW F 800 S: Nějak jsem nevěřil v životnost motoru a unašeče zadního kola.
Aprilia SL 750 Shiver GT: Mám rád starý železo.

První dojmy - V zápalu horlivosti a pln odvahy postavil jsem se snad trochu ztřeštěně vedle největšího děla, které bylo namířeno na pevnost a v nepromyšleném úmyslu dostat se tam stůj co stůj vyskočil jsem na vystřelenou kouli.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky nekomplikovaných řešení.

Doplňky na motorce - Naštěstí bez doplňků a úprav. Ale najít takový stav bylo celkem peklo.

Očekával jsem pocity barona Prášila při osedlání dělové koule, ale nakonec to zase takové drama není. Jen to chce citlivější ruku na plynu v zatáčkách. S ohledem na poměrně ostřejší vzhled jsem očekával, že to sportovně-cestovní bude inklinovat spíše k tomu prvnímu. Ale paradoxně je to spíše pohodlný cesťák s celkem měkkým podvozkem, který má díky geometrii velice dobrou stabilitu a houpavě se nese i po horším asfaltu a rozhodně se nejedná o nějakého agilního zajíce. Hlavně v zatáčkách působí, jako by motorka byla snad 3 metry dlouhá. Přitom rozměrově není až tak vzdálena malé ER6, která působila jako poněkud hyperaktivní minibike. Jen posaz s hmotností hodně na zápěstí je trochu méně pohodový, ale snad to bude jen síla zvyku (doposud jsem sedlal víceméně jen naháče a cendura).
Jinak je to starý, poměrně funkční a zábavný železo. Spotřebu, maximálku, zrychlení, ani vhodnost k delším cestám jsem zatím neověřoval a zatím slouží jen jako motorka za pár korun, u které díky nízké hodnotě nevadí, že většinu času stráví v garáži a je jednou za čas zneužita ke krátkému zlepšení nálady majitele, během projížďky po okolí.
Jo a mám takové tušení, že v terénu bude asi dost naprd.

Vladounreal
Vladounreal napsal 11.11.23 v 21:07 10b.

Vtipný popis pocitů na Suzuki , tak ať se ti vše na ní splní dávám 10

petr13
petr13 napsal 11.11.23 v 13:18 10b.

Stříbrná je pěkná, taková vkusná. Pěkně si to napsal.