Gilera Nexus 500 (2005)

Vlastník mikin123
Vloženo 17.10.2023
Aktualizováno 17.10.2023

Pro Nexuse jsem se rozhodoval po 20 leté pauze, zdali motorku či skútr.
Gileru jsem vybral, že vypadá sportovněji, než většina starších skútrů.

První dojmy - Motorka je super, jede perfektně, super posaz i pro spolujezdce. Dá se s ní jet i velmi svižně. Jelikož mám vyšší turistické plexi, tak při své výšce nečistím helmu u každé zastávky.

Doplňky na motorce -

Motorku jsem koupil letos v zimě, že se na ní naučím o obnovím návyky z motorky.
Dlouho jsem vybíral, až jsem narazil na tento kousek. Koupen v ČR, po dvou majitelích cca mého věku, i když najeto více km, vždy opečovávaná a používaná na klidné vyjížďky. Variátor Malossi atd. Byl jsem z ní nadšen, když ji dostane člověk do ruky, dá se s ní klopit zatáčky, jet velice svižně a i při 90 slušně zrychlí, když potřebujete předjet. Najel jsem na ní letos 3 000 km a bez problémů. Podvozek super, i když na dálnici při 160 už není tak jistá. Možná ten vyšší štítek a kufr. Brzdy dostačující. Jen jsem vyměnil na jaře olej, brzdovku, seřídil volnoběh a motor běží skvěle. Spolujezdkyně naprosto spokojená, na výlety super. Předchozí majitel s ní byl i v Chorvatsku. Město nemohu soudit, do přecpaného Brna se mi s ní nechtělo.
Kdyby měl někdo nějaký dotaz, rád zodpovím, pokud budu vědět.
Závěrem, je na prodej, koupil jsem motorku. Ne, že by s ní něco bylo, ale začal mně chybět výkon. Přeci jenom jsem se chtěl k motorce vrátit, to byla zkouška. Až nepřehodím nohu přes sedlo, zase bych se pro něco podobného rozhodl.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.10.23 v 21:34 10b.