Honda CB 600F Hornet (2008)

Vlastník PremdaHonda
Vloženo 17.9.2023
Aktualizováno 20.9.2023

Moje první "dospělá" motorka po rozšíření řidičáku.

Motorka koupena od Moto E59

První dojmy - Jezdil jsem na maxiskútru a chvilku na endurku 125, takže můžu porovnat jedině s autoškoláckou Kawou ZR-7, proti které je Hornet samozřejmě mnohem sportovnější a méně pohodlný. Ale už jsem si zvyknul a jezdí se mi skvěle.

Motorku bych doporučil pro - Je to motorka pro všechny, lehká, řídí se skoro sama, v nízkých otáčkách je hodná, ale když chcete tak dovede zabrat. Pro jezdce velkých postav a těžké váhy bude asi malá a nepohodlná.

Doplňky na motorce - Plexi štítek, ukazatel zařazené rychlosti, gripy, páčky, blinkry, nějaké ty padací protektory. Už to bylo na motorce při koupi.

Chtěl jsem dobře ovladatelnou, ne moc těžkou ani drahou motorku, Hondu, se vstřikováním a ideálně modrou.
Při hledání motorek na internetu jsem narazil na tento kousek v nedalekém bazaru. Sice Hornet generace PC41 nebyl designově úplně můj favorit, ale hned v pondělí jsem se vydal do bazaru aspoň se "podívat".
Vyřídili jsme potřebné formality, a ve středu mi prodejce motorku přivezl v dodávce až před barák, protože jsem se teprve přihlásil do autoškoly.
Znáte to, motorku jsem prostě potřeboval hned a na živo to byla láska na první pohled
Ten zhruba měsíc, co jsem dělal řidičák byl hodně dlouhý. Jednou jsem to nevydržel a jel se kousek svézt.
Po pravdě jsem si motorku při koupi ani nevyzkoušel, jen start na místě. Naštěstí jela bez pazvuků, řadila, brzdila, držela na silnici a letěla jako sviňa.

Objednal jsem se do servisu, dostala nové pneumatiky a nějakou drobnou údržbu a kontrolu.
V srpnu jsem začal konečně jezdit, mám zatím něco kolem tisíce km, nejsem cestovatel, stačí mi projet se o víkendu kolem komína po svých oblíbených cestách.
Zatím nemám co hodnotit. Měřím asi 185 cm/90 kg a myslím, že se na ni vejdu v pohodě, akorát trochu sjíždím rozkrokem na nádrž. Ale to je asi u podobných motorek normální a určitě se to dá i trochu vyladit přečalouněním sedla.
Ovladatelnost je velmi dobrá, i když možná dám časem širší řidítka.
Výkon už se mi nezdá tak šílený jako při první jízdě, ale jede to moc hezky.

JardaBar
JardaBar napsal 24.09.23 v 09:35 10b.

Vasko969
Vasko969 napsal 21.09.23 v 15:32 10b.

Parádna mašina. Tisícky bezpecnych km prajem !!!+

MilanR1
MilanR1 napsal 20.09.23 v 10:43 10b.

Moc pěkná a hlavně není dokurvená výměnou výfuku a pochybnými tuningy.

LukeWalker
LukeWalker napsal 20.09.23 v 10:13 10b.

Peknej hornetik at slouzi a dela radost taky si ho asi jednou poridim

context
context napsal 17.09.23 v 20:38 10b.

Pěkná mašina, tak ať dlouho slouží a kolama jenom dolů