CFMOTO 700CL-X Adventure (2023)

Vlastník HonySamo
Vloženo 3.9.2023
Aktualizováno 3.9.2023

CFmoto CL-X Adventure - Univerzální motorka do města, polňačku i dovču

Motorka koupena od FIRMA:MOTOBOOM (České Budějovice 3)

První dojmy - Jede kam jí pošlete

Motorku bych doporučil pro - Dojezd kamkoli v čemkoli

Doplňky na motorce -

Co jsem si to vlastně koupil??? Čistá čína to neni - zkušenosti KTM a design Evropy je znát. Ruku na srdce - bez čínskýho vměšování by tady bylo nových motorek tak čtvrtina (ani BMW...). A blízká MotoMorini Seiemmezzo? Bere si motor od CFmoto!!!... CL-X mi padlo do oka vlastně úplně náhodou (a tak to má být, ne?). Chtěl jsem něco univerzálního. Pro všední den (ne jen vyřizování v městě na skůtříku) i delší vyjížďku po okrskách. A novýho a nepředraženýho. Prostě přesně něco mezi mým rozježděním po 25 letech bez motorky - na mou postavu s příjemným Gladiusem a přepísknutím s krásným, rychlým, ale velkým Tigerem 800XC. Takovej návrat k ježdění s dvěapůlkou Jawou za komančů a pak vypiplanou dvěstěpadesátkovou eMZetkou, na který jsem kdysi v klidu sednul v kraťasech a keckách. Na prodejně v Motoboomu byl moc fajn prodejce, s kterým jsem se dohodnul na projetí Haritage, protože Adventure je dost nedostatkové zboží ( proč asi ???). Projížďka byla skvělá, ač jsem z respektu a slušnosti nezajetý motocykl moc nehonil. Ale supr v zatáčkách mezi Štěpánovicema a Lišovem i na polničce kolem komína. Snad teda jen to sedlo by mohlo být víc do nádrže. Pohodlí Tigera to přeci jen není (nacpat pod rifle cyklistický trenky?)). Ale jízdní pozice na mojí výšku supr. I na zastavení a manipulaci se strojem. A tak jsem se prostě na blind rozhodl objednat Adventure. A ani ne po měsíci je tady. Pohled na něj? Zpředu endurko, ze stran trochu subtilnější, ale zezadu fakt odlehčeně líbivý (mě). Po doplnění vyhřejvaných heftů, blástrů a zásuvky na řidítka má snad vše co jsem si přál. Teda - doplnit bylo třeba alespoň brašny. Neni jedinej úložnej prostor . Pod sedačku se nevejde ani formulář k nehodě, natož vesta s motolékárničkou (jasně, jsem trochu perfekcionalista). Prvních 200km po klikaticích okolo Kletě a Novohradek jsem si opravdu užil. Motorka jede kam jí nasměrujete, rozbitou polňačku jsem projel s absolutní jistotou a bylo asi fakt znát přepnutí do režimu Offroad s utlumením ABS. Režim Road je pak na suchý silnici takovej prudší a fajn. Zatím jsem nejel nad 5-6tis otáček a 120km/h, ale už ze zátahu to jistě na nějaký kousek po dálnici a lepší silnici brzda nebude. Zvuk je prostě dvoutluk, do řidítek docela v pohodě, v zrcátkách je pořád všechno vidět Manželka si za mě už sednout odmítá, tak krátký lízátko pro spolujezdce bude tak pro přilepení báglu na doufám delší projížďku s kamarády. Tak uvidím. Značka příští týden.

zenzi
zenzi napsal 06.09.23 v 21:40

Ahoj, ty si z toho děláš legraci, ale já jsem jeden čas cyklistický kraťasy s laclem a vložkou vozil na dlouhý trasy a bylo to super .
Máš to parádně napsaný .
Jindra

zenzi
zenzi napsal 06.09.23 v 21:35 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 04.09.23 v 09:11 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu