Honda CB 1300S (2005)

Vlastník Johan82
Vloženo 22.7.2023
Aktualizováno 8.3.2024

Jeden z výsledků Honda Project BIG - 1. Tuhle motorku jsem hodně chtěl a mám ji. Mašina s rodokmenem.

Honda CBF 1000: Záložní varianta

První dojmy - Velká motorka, na který je všechno velký. Poctivá kovářská práce a design, který snad nemůže nikdy zestárnout.

Motorku bych doporučil pro - Za normálních okolností bych napsal pro kohokoliv, protože když je mozek v hlavě a pud sebezáchovy funguje, tak člověk může sedlat v podstatě cokoliv, ale tady si myslím, že drobnější a menší postavy by mohly mít problém s váhou a rozložitostí motorky.

Doplňky na motorce - Plotna na kufr Givi + Maxia, deflektor Ali, pěnové návleky na gripy, ochranný rám motoru, držák na mobil, černý elegantní kryt chladiče s drobným perforováním a hlavně bez vyřezaného nápisu (nemusím mít nápis CB1300 úplně všude, méně je někdy více, Ali mě v tomhle trochu ničí ?)

Na tuhle motorku jsem koukal už dlouho. Dlouho si na ni nebylo kde sednout, protože prostě nejsou. Nezbylo mi než si sednout na naháče, kterých pár v prodeji je a zjistit, že to je to, co musím mít. Takže jsem dál čekal a čekal jestli se někde nějaká neobjeví. A vlastně ne nějaká, ale konkrétně bílo-červená varianta. Ta černá mi přijde taková nevýrazná. Až jsem natrefil na tento kousek, který opatroval jistý pán od její výroby a nic na ní do dnešní doby nezměnil. Je to motorka v původním originálním stavu a já ji tak hodlám nechat.
Je to kus precizního japonskýho inženýringu, který za mě nemá chybu. Sem tam si někde přečtu, že vzhled je diskutabilní, ale kam jsem dosud přijel, tak se po chvíli začali zvedat lidi z laviček a mířit k ní. Je to exotický stroj, který není na silnici téměř vidět (zejména verze S) a ta barevná kombinace to jen podtrhuje.
Motor ma luxusní zátah a oproti mojí původní CBF600S je to úplně někde jinde, ale ta sametovost zůstala. Toho krouťáku se nemůžu nabažit. Převodovka přesná jak je u Hondy zvykem.
Zpracování motorky je výborný. Pod sedlem je dost místa na hodně vecí. Z boku pod podsedlovým plastem je uzamykatelný háček na helmu. Super jsou dvě přihrádky u řídítek.
Na motorce mě taky hodně baví zadní světlo. Tam si dal u rýsovacího prkna někdo hodně záležet.
No a co říct závěrem...když nebudu muset, tak tuhle motorku nechci prodat. To si k ní radši koupím jinou. A nevím čím to, ale když se dnes (leden 2024) koukám na slovutné Mobile.de, tak v této kombinaci jsou tam pouze tři, u nás nula. Tak buď jich bylo prodaných v Evropě žalostně málo a nebo lidi tuhle mašinu prostě neprodávají z výše uvedených důvodů. A nebo obojí.
Tak či onak je to můj dreambike.

DominikStrong
DominikStrong napsal 19.04.24 v 05:33 10b.

Krásný kousek

JaMi1
JaMi1 napsal 21.03.24 v 21:35 10b.

Stejný vkus . Mnoho šťastných kilometrů

Holnick
Holnick napsal 16.01.24 v 14:23 10b.

Překrásný stroj, ať dělá jen raodst

maree
maree napsal 04.09.23 v 19:33 1b.

Tempo_veloce
Tempo_veloce napsal 29.07.23 v 21:51 10b.

Ahoj nestárnoucí klasika s tahem lokomotivy