Honda CRF 300 Rally (2023)

Vlastník dany08
Vloženo 8.7.2023
Aktualizováno 11.7.2023

Motorka, která si některé získá svým vzhledem "Mimoňe," ostatní znechutí svým malým výkonem.

První dojmy - Hravá, lehká, flexibilní a málo výkonná? Nevím, uvidíme v průběhu dalších kilometrů, jak si s výkonem společně poradíme a zda nakonec nezjistíme, že to byla životní chyba, pořídit si něco pouze s 20 kilowaty.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří nechtějí spěchat, chtějí si občas zablbnout na trati nebo potřebují svůj zadek dopravit na chatu v hoře. Ale také pro všechny začínající mlaďochy, dcérky i babičky.

Doplňky na motorce - Držák mobilu Interphone Armor PRO

(recenzi budu v průběhu doplňovat, zatím není kompletní. Recenze vesměs vystihuje mé osobní názory a zkušenosti s motorkou, tudíž je subjektivní)

PROČ NE NĚCO VĚTŠÍHO?
Africa, KTM, Tenere, Tuareg, BMW... povím Vám, že to jsou moje vysněné motorky. Myslím si však, že prozatím si vystačím s touhle hračkou. Až mi bude třeba 40, tak si koupím možná nějakou takovou větší motorku. Čas ukáže.

VZHLED MIMOŇE nebo VOŽRALÉHO POTAPĚČE
Je to tak. Přední maska a asymetrické světlomety jsou to, co Vás první uchvátí a nebo hned rovnou znechutí. Na trhu (dá se říct) není nic podobně krásného s takovýmto "gesichtem". Možná i to byl ten důvod, že jsem si motorku hned zamiloval. Jsem divný, že se mi líbí? Možná. Nicméně proto existuje na trhu tolik motorek, aby si každý vybral podle svého uvážení a svobodného rozhodnutí. Jo a otcovi se nelíbí, opět. Vlastně jako každá moje motorka, která není podle něj ... Co se týká zbytku motorky, tak je to taková klasika. Takový jednorožec mezi cross motorkou a něčím tomu příbuzným.

VÝKON
Tady nevím a pravdou je, že to byla a je pro mě velká neznámá. Jaké to bude sedlat 20 kW místo bývalých 64 kW. Nevyužil jsem stále potenciál motorky, neboť se musí teprve pořádně zajet. Po 1000 km třeba řeknu více. Zatím však bez sebemenšího problému jsem dojel trasu Olomouc - Valašské Meziříčí po okrskách, s průměrnou rychlostí 45 km/h. Nebyl jsem brzda ani blesk McQueen. Takže asi cajk.

Je mi jasné, že to nepojede 200 za hodinu, ale taky vím, že i kdyby to jelo, tak si to neužiju. Ta motorka je stavěná na jiné srandy. Musím říct, že tu první vyjížďku, co jsem měl průměr 45 km/h jsem si naprosto užíval. Normálně mě zase opět bavilo jezdit na motorce, což už dlouho jsem neměl takový stav. Jedním slovem svoboda.

SPOTŘEBA BENZÍNU
Znáte skútr Honda PCX 125? No... tak tohle žere skoro stejně, tedy 2,5 l/100 km. V terénu tedy 3-4 l/100 km. A prosím pěkně, kdo řeší hlavně spotřebu benzínu na motocyklu? Jinak nádrž je tam veliká, podle údajů tak veliká, že dojede bez problému až 250+ km. Za mě, jasná výhra.

PODVOZEK
Je to měkké, měkké, měkké. Stavitelné to moc není, takže žádná sláva. ALE! Pro toho, kdo má. 80 kg, 183 cm a nejezdí na motokrosové trati je to dostačující. ZATÍM TEDY. Uvidíme, zda se bude podvozek upgradovat (za prý cca 20 tisíc), nebo zůstane tak, jak je. Faktem je, že změnu podvozku by to chtělo. Ostatně ostatní majitele zde na Motorkářích o tom již něco psali. Nicméně. Na naše okrsky, polňačky, ďůry a další vylomeniny to je suprové. Naprostý nezvyk jet po silnici a vlastně nemuset se vyhýbat retardérům

LED osvětlení
Má to LED asymetrické světlomety a blinkry. Blinkry navíc svítí celý den, tak jak to můžeme znát u AFRIKY, nebo teď už i všech ostatních motorek od Hondy. Výhodou je, že vás možná ve dne nikdo nepřehlédne. V noci v lese už vůbec ne. Budíky jsou taky fajn. Klasika černobílá, kde vidíte benzín, zařazenou rychlost a další potřebné údaje (kilometry celkové, denní počítadlo a pak cosik, co vypadá jako časovač na závody).

JE TO PRO DVA?
Technicky ANO, prakticky taky ANO, ale raději na to sednete sami a jeďte. Užijete si tak tu jízdu milionkrát lépe, než ve dvou. Ostatně to platí i u jiných motorek :)). A pokud chcete jezdit ve dvou, pak radím pořídit jinou mašinu.

ThomasHeger
ThomasHeger napsal 16.07.23 v 13:30

Popis je výstižný. CFR-ko jsem si koupil přesně pro ten účel "vyvést si zadek na chatu", abych nemusel hnát své Pajero přes týden na podvečerní pokosení trávy a zároveň měl i požitek s jízdy. Před tím jsem měl Hondu Dominátor 650 a po jejím prodeji jsem hledal adekvátní a modernější náhradu. Vzhled CRF-ka si musí šlověk zamilovat, od jejich vlastností nic dramatického nečekat a potom budete spokojeni. Na takovéto trajdání kolem komína v kombinaci s lehkým teréném dobrá motorka. Samozdřejmě moje váha 80kg a býška 180cm je optimální, všechno výše bych volil spíše robustnější a silnější stroj. Po výměně originální koncovky za YOSHIMURA, získá motorka úžasný zvuk, potom je Vám vše ostatní jedno.

Kabánek
Kabánek napsal 12.07.23 v 20:52 10b.

Zdar parde!
Přiznám, nesedlal jsem ji, ale to "sedněte si na ji sami a jeďte" je naprosto namístě.
Ano, pokud má chlap 110 kilo, nejspíš to nebude ta správná ořechovka. Zde úmyslně diferencuji ne kvůli poťapanému genderovému streamu, ale ženská je asi křehčí stvoření, pravda ...
K tématu: určitě daleko lepší volba, než si pořídit nejakého 300 kilového choppera nebo stíhače, ze kterého Tě to leda sfoukne a rozmázneš se o kamion v protisměru ...
Ať Tě vozí k Tvé spokojenosti, užívej si ji, a hlavně vždycky kolama dolů
Mnoho šťastných kilometrů!
Howgh!

Bradek1118
Bradek1118 napsal 11.07.23 v 17:53 10b.

Měl jsem ji ve 250ce. Byla to pěkná hračka... Bohužel díky mé váze téměř 110kg, neměla výkon jaký bych si představoval. Proto jsem ji vyměnil za Africu, která už je pro moji váhovou kategorii GUT

Vasko969
Vasko969 napsal 10.07.23 v 18:46 10b.

Parádne endurko, výborná voľba. Gratulujem !!!

Radus88
Radus88 napsal 09.07.23 v 15:54 10b.

Plně chápu tvé rozhodnutí šel jsem stejnou cestou a jak jsi napsal začalo me zase bavit jezdit na motorce. Jen tak se courat krajinou na to nepotrebujes 100 kw. Kam se podivam tak jedu;) Dobrá volba