BMW C 650 Sport (2019)

Vlastník Vasek70
Vloženo 14.6.2023
Aktualizováno 14.6.2023

Vysněná a konečně moje - dva roky jsem po ní pokukoval, až se mi naskytla koupě, která mi splnila sen.

První dojmy - Po zkušenostech z BMW C Evolution jsem asi i věděl do čeho jdu a má očekávání se naplnila. Je znát, že můj starý Evolution byl vyprojektován na základě právě C650GT a Sport. Takže by se dalo říci, že jsem jen vyměnil baterie za spalovací motor.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo už má něco najeto, hledá pohodlný, ale také zábavný stroj se špičkovou technikou a fyzicky má na to se prát se čtvrttunovým strojem.

BMW C650 Sport není rozhodně žádný drobeček - je to "kus" stroje a na jeho zvládnutí je potřeba nějaký ten sval, kilo a centimetr. Takže, malým hubeným klukům bych poradil spíše něco jiného. Hned první den se mi podařilo ji při sundavání z hlavního stojanu skoro položit - nebýt dřevěného sloupu, padla by, chuděra, úplně. A dalo mi celkem zabrat, dostat ji zpět do vzpřímené polohy. Ale za jízdy je strašně hodná, podvozek krásně žehlí nerovnosti a dokud člověk neudělá nějakou hrubku, kila nejsou vůbec znát. Ale jsou tam stále a je nutné mít to neustále na paměti - při vjezdu/výjezdu do/ze zatáčky, při náklonu, při brždění a při jízdě na nerovném či nezpevněném terénu.
Motor krásně táhne, má hutný zvuk, ale ne každému se ten rachot musí líbit. Ve srovnání s mou starou Forzou 300, kterou jsem měl možnost 2 roky sedlat, je "šestpade" úplně někde jinde. Velikostí, hmostností, zátahem a samozřejmě zvukem.
A také posezením, což byl jeden z hlavních důvodů přechodu z Forzy. Forza byla na mě zkrátka příliš malá, což bych si asi neuvědomil, kdybych před ní nesedlal právě BMW C Evolution. A když jsem se pak vracel od Forzy zpět do rodiny BMW skútrů, připadala mi, ve srovnání s šestpade, jako dětské odráždlo.
Ale co psát - jak se říká v jednom českém filmu - to se nedá takhle vyprávět, to se musí zažít.

Vasek70
Vasek70 napsal 15.06.23 v 13:55

Jj, děkuji, jen tu Jesenici mám přes hodně kopců, neb já bydlím v Jílovém (tj u Děčína), nikoliv v Jílovém u Prahy...

janpoko
janpoko napsal 14.06.23 v 20:43 10b.

Teda vás se tu teď s těma C650 vyrojilo.. :) Tak ať to dobře jezdí! Jinak zdravím přes kopec z Jesenice.. :)

Milan1963
Milan1963 napsal 14.06.23 v 11:43 10b.

Vladounreal
Vladounreal napsal 14.06.23 v 08:35 10b.

pěkný stroj tak ať ti dělá jen radost