CFMOTO 700CL-X Heritage (2023)

Vlastník Rejcek
Vloženo 8.6.2023
Aktualizováno 25.8.2023

Pohodová moto, která dokáže i dobře pobavit.

Motorka koupena od FIRMA:THROTTLE PUNKS (Praha 10-Uhříněves - Naprostá spokojenost.

První dojmy - Jezdí dobře a ještě se mi líbí. Co víc si přát. Nejvíc mě překvapil podvozek. Jezdím hodně v podkrkonoší a v Krkonoších, takže spousta zatáček a musím říct, že zatážky ji fakt jdou :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho komu se líbí a komu vyhovuje, jinak to nemá cenu kupovat :-) A samozřejmě pro toho komu nevadí, že je to čína montovaná v číně. Samozřejmě je mnohem lepší si koupit "evropskou" nebo "japonskou" motorku montovanou v číně :-)

Doplňky na motorce - Plexi z číny, takže tam sedí perfektně
Postraní brašna, origo přímo od prodejce (Shad).
Padací protektory.
Rozšíření plochy stojánku.
Širší rovnější řidítka.
Vyhřívané gripy.
Power Kit

Zahodil jsem předsudky a koupil čínu.
A zatím jezdí, a velmi dobře.
Po prostudování všech možných recenzí jsem do toho šel a řekl si, že těch pár drobností co jsou všude vytýkány nějak přežiju.
A světe div se, ono se nic nejí tak horké, jak se to uvaří. Možná jsou ročníky 2023 už trochu doladěné.
1. Špatně ukazující stav paliva, prý hlásí rezervu moc brzy.
Nevím, zatím jsem na jedno tankování najel pokaždé cca 180km a ještě vždy tam byla jedna čárka nad rezervou. Tankováno vždy cca 9 litrů. Myslím si že to odpovídá.
2. Nejasné zobrazení tempomatu na displeji.
Na mojí moto už je display z výroby lehce upravený a za mě vše v pořádku. V originál manuálu je popis dvou typů budíků. Předpokládám, že to je starý a nový.
3. Ucukaná konstatní jízda v rychlosti okolo 50 km/h na nížší otáčky. Ano, to lehce je, ale nic hrozného. Případně stačí přepnout na Eco a je pohoda. Ideální pro jízdu po městě v koloně.
4 Brzdy. U mě přední v pohodě hned od začátku, ale zadní to je špatný. Teda brzda sama o sobě asi dobrý, ale to ABS je někdy opravdu velmi zbrklé.

16.6.2023
Tak mám zajeto a za sebou první garančku.
V rámci garančky jsem si nechal vyměnit řidítka za rovnější a širší, instalovat vyhřívaný gripy, ale co hlavně, nechal jsem instalovat PowerKit přímo od prodejce Throttle Punks(nově 77hp a 74Nm). Odjižděl jsem v podstatě na nové motorce, protože díky řidítkům se (až nečekaně) výrazně zlepšilo již tak dobré ovládání motorky a díky Power Kitu, no co Vám budu povídat Mnohem lepší (hlavně vyhlazenější) průběh výkonu, žádné cukání, ale hlavně to jede a to fakt jako že JEDE! Teď je to dokonalý stroj na generování úsměvu
PS: Před instalací PowerKitu a řidítek mě půjčili moto, která už to měla a to neměli dělat. Stačilo mi 100 metrů, abych zjistil, že to musím mít taky. Samozřejmě jsem pro jistotu najel 60km .
Není to úplně zadarmo, ale stojí to za každkou korunu co do toho člověk vrazí.

Tomino-cz
Tomino-cz napsal 12.03.24 v 15:36 10b.

Ten zvuk v intercomu mi bude chybět

bigtomas
bigtomas napsal 15.06.23 v 14:14 10b.

Super bike :)

Matess727x
Matess727x napsal 11.06.23 v 20:54 10b.

Krom toho "zadku"- jsem prostě konzerva ...se mi ale jinak líbí. Nestál jsi dneska ve Votičáku na odbočce? Docela bych si jí prohlédl live.

Vydrik
Vydrik napsal 10.06.23 v 17:57 10b.

Pěkná mašina a ze je z Číny? a Co jako? 10b

ivano
ivano napsal 10.06.23 v 14:35 10b.

Už jsem jich pár potkal...asi dobrý . Jen ty eco-svody vypadají jak šukající kobry . Ať to jezdííí . Vždy šťastné návraty a za mě 10