Piaggio MP3 400 LT (2009)

Vlastník Larrysl
Vloženo 6.6.2023
Aktualizováno 6.6.2023

Tuhle tříkolku jsem si chtěl koupit, až půjdu do důchodu. A kamarádi motorkáři mi řekli, kup si ji hned, dokud na ni vylezeš a ještě si ji užiješ. ;)

První dojmy - Poslední zkušenosti jsem měl jen s Maxonem 125 ccm, takže trochu obavy, jestli tenhle těžší a silnější stroj zvládnu. Překvapivě jsme se spolu sžili docela rychle.

Nebudeme si tu nic nalhávat, chtěl jsem motorku, ale už v mém věku jsem si na ni nechtěl dělat papíry, tak jsem zvolil Piaggio MP3 400LT. Třístovka se mi zdála slabá na to, že chceme ještě jezdit i s manželkou, pětistovka už zase dost velká a neobratná ve městě. Tak jsem zkusil kompromis.
Jízda paráda, ovladatelnost překvapivě dobrá, motor šlape a často mám problém dodržovat devadesátku. Stále tam je reserva pro nutnost předjetí. Brzdy bych uvítal ostřejší, nožní je vůbec spíš na ozdobu, hodně tvrdá a přitom ze začátku téměř neúčinná, nusí se na ní opravdu šlápnout.
Pro jezdce i spolujezdce je dostatek místa, jen to sedadlo!!! Nejsem asi jediný, kdo při přibrždění, nebo na hrbolech klouže dopředu, se spolujezdcem je to ještě horší, kloužeme oba. Už mám objednané SHAD, tím se to snad vyřeší.
Úložný prostor je až komfortní, na delší cestování už vybíráme kufr a brašny.
Spotřeba za mě dobrá, při dnešních cenách paliva ( 36,- Kč/l ) mi to vychází kilometr za korunu. Servis a poruchy zatím nemohu hodnotit.
Ve městě je to slušný, stále dost dobře ovladatelný koráb, který na rozdíl od Maxtona budí i respekt. Na běžné silnici je to super svezení, zatáčky nejsou problém, i po dálnici nikomu nepřekážíte.
Až dořešíme sedadlo, bude to doufám i na dlouhé cesty dobrý stroj.

lubos0479
lubos0479 napsal 13.06.23 v 07:20 10b.

Měl jsem jí také a nemůžu říct ani slovo proti. Najeto přes 60tis, běžná udržba a jednou vstřik jinak nic. A jak píše Pes69tak má bohužel pravu ale to bych přehlédnul, lidi jsou různí a všichni s mozkem to prostě berou jako moto. Mě taky píšou že nejsem motorkář když mám skutr ale cestovní enduro už nevidí. Přeji hodně km a i na cenduru Vás rád pozdravím. Kolama dolů.

Myschan
Myschan napsal 07.06.23 v 10:37 10b.

Myslím, že kamarádi Ti to řekli dobře. Užívej dokud to jde, přeju hodně radosti a šťastných kilometrů

Pes69
Pes69 napsal 06.06.23 v 21:33 10b.

Tak to jsem zvědavý na diskuzi tady - jednoznačně Tě zavrhnou ultras, že to není motorka, zavrhnou Tě skútraři, že to má moc kol .. ale je zřejmé, že nejsi ucho, kterému by záleželo na anonymních hlasech z internetu .. Udělal/i jste s manželkou dobře. Určitě to bude dobrý stroj a užijete spoustu šťastných kilometrů. Až vás někde potkám, rád vám mávnu. Hodně štěstí a kolama dolů.