Yamaha WR 400F (1998)

Vlastník DenisLin
Vloženo 30.5.2023
Aktualizováno 30.5.2023

Neměl jsem přes zimu a ve špatným počasí na čem jezdit, tak jsem pořídil WRko.

První dojmy - První terénní motorka a druhá motorka celkově. Vysoká, příjemný posez. Překvapila mě hbitostí i po tolika letech. S výfukem Leo Vince dělá neskutečnej bordel. Jako začátečníka mě překvapil až nadbytečný výkon v terénu.

Doplňky na motorce - Výfuk Leo Vince

Jak jsem již psal, chtěl jsem něco na zimu a do špatného počasí. Výběr ovlivnila cena. Velkou roli pro mě hrálo, že je motorka na papírech. Při výběru jsem si pohrával i s nápadem předělat jí na supermoto. Od tohoto nápadu jsem zase rychle upustil, protože by byla potřeba velká investice a do takto staré motorky jsem nechtěl tolik investovat.
Aktuálně na motorce více něco opravuji, než na ní jezdím. Začalo to při výměně brzdových destiček, kde jsem objevil stržený šroub v brzdovém třmenu, pokračovalo to prasklými chladiči (v období 14 dnů mi praskli oba dva) a teď opravuji to nejhorší a to je prasklina na bloku motoru u vypouštějícího šroubu oleje. Bohužel to jsem si zavinil sám a to svojí leností dojít si pro momenťák (nebuďte jako já, přidělá to ještě víc práce). takže teď jsem v procesu vyndavání motoru a jeho přípravě na zavaření.
V terénu je motorka doma, tlumiče utlumí většinou nerovností a jde s ní pohodlně jezdit, ale když se vezme za plyn, tak si terén vyloženě užívá. Po pádu většinou nějakou dobu trvá, než motorka znovu naskočí.
Ze začátku jsem zbožňoval ten rachot, který dělá, ale popravdě už je to moc a přitahuje zbytečně moc pozornosti.