Honda Forza 125 (2020)

Vlastník Davidlet
Vloženo 18.5.2023
Aktualizováno 18.5.2023

Skůtr Honda Forza GT 125ccm. Červená + originál kufr.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Na pohled nádhera. Zpracování výborné. Jízdní vlastnosti skvělé. Je to můj 4. skůtr. A zatím to nejlepší co jsem měl.

Doplňky na motorce -

Jízdní vlastnosti jsou skvělé. Rychlost 90km/h je v pohodě. Okolo 100km/h už to není ono, není to pohodlné.
Spotřeba se mě pohybuje okolo 2,3 l/100km.

Výhodou je centrální zamykání a to i originálního kufru. Při vybití baterie u klíčku a druhý nemá člověk u sebe, je celkem problém dostat se k ručnímu odemykání. Plast má vlastnost prasknout v zobáčcích - úchytech (zatím neprasknul ).

Přední vysouvací plexi při jízdě na nerovné vozovce dost vibruje. Vylepšil jsem pomocí teflonových podpěrek.

Jinak jen a jen pozitivní pohled na tento skůtr.

Nevýhodou je cena. Za skůtr 125ccm je to raketa.

Davidlet
Davidlet napsal 19.05.23 v 09:04

No, právě to je ono. Při předjíždění jen 110. Z těch 100km/h na těch 110 už to moc nezrychluje, takže to předjíždění je na hraně. Jel jsem s ní hodně krát na dálnici a moc příjemné to nebylo. Asi by to chtělo více koníků. Ale od 125ccm toho nemůžu moc čekat. Takže to optimum je dle mě těch 90-95km/h.
Nekupoval jsem jí však na nějaké dlouhé cesty po dálnici, ale na pohyb po městě. A je úžasná.

Myschan
Myschan napsal 19.05.23 v 08:58 10b.

Pěkná

TondaBenda
TondaBenda napsal 19.05.23 v 07:08 10b.

Až vyrastiem, budem Forza

Hunyady
Hunyady napsal 18.05.23 v 17:54 10b.

Mám ji taky, jen ještě poslední rok před FL (2018) a jsem nadšený. Mně se teda nezdá, že by 100 byla už nepříjemná rychlost. Ale taky jezdím ideálně mezi 90-100, při předjíždění 110. A jsem z ní taky úplně nadšený. Po PCX nesrovnatelné, i když i na PCX vzpomínám rád. Tak at Ti dělá jen radost