Honda CBR 600F Sport (2001)

Vlastník hori14
Vloženo 8.4.2023
Aktualizováno 8.4.2023

Vždy jsem chtěl zkusit supersport. Naskytla se dobrá koupě, tak jsem ani chvíli neváhal a jel jsem si pro ni :)

První dojmy - Když jsem Hondici poprvé viděl, říkal jsem si: '' To je ale velká mašina'' . Když mi ji prodejce poprvé nastartoval, měla na sobě osazen výfuk SC Project (byl to fake) , takže holá trubka s logem ale ten zvuk byl brutální!. V tu ránu ve mě zamrazilo a jí si říkal, že tam je ukrytí ďábel, který bude potřeba pořádně zkrotit.

Motorku bych doporučil pro - Honda je hodná, pokud ji teda nedržíte nad 9000, tam už se ukazuje, že může nabídnout ještě víc! Doporučil bych ji klidně začínajícímu jezdci jako první motorku. Není zase tak těžká na ovládání a člověk s ní může jet i klidnou jízdu :)

Stroj byl inzerován s problémem na 3-tím převodovém stupni. Při zařazení ''trojky'' a lehkém přidání plynu přeskakovala. Tudíž bylo jasné, že musí jít motor ven a vyměnit zřejmě pár věcí. Další problém byli pneu. Zadní Pirellka byla už na dráty. Hold, někdo se o motorky tak nestará. Celkově chtěla trochu péči.

10.1.2021

Jakmile jsem Hondu v lednu dovezl domů, ještě ten večer jsem se musel jít trošičku seznámit.
No posuďte sami, že ten zvuk stá za to!

Po týdnu začalo to nejdůležitější. Vydělat motor z rámu na stůl a podívat se kde je problém. Myslím, že ho každý uvdí. Navíc jsem zjistil, že je potřeba vyměnit i šály na klice.

1.4.2021
Uteklo to a najednou se začalo opět skládat zpět. Samozřejmě, když už byla motorka rozdělaná, vše jsem vyčistil. Na kolech se mi nelíbily červené proužky, tudíž jsem je oddělal, kola pořádně vyčistil a udělal si vlastní polep.

Vyměnil jsem i další věci jako byly lámací páčky, gripy, zatmavené plexi, držák SPZ, zrcátka, blinkry, nové pneu Pirelli Angel ST, olej MOTUL 5100, filtry, brzdovka, chladící kapalina, nové těsnění na vodní pumpě, nové svíčky a nasadil originální výfuk.

A finální výsledek?? Podle mých představ :)

Lopuch6
Lopuch6 napsal 08.04.23 v 14:42 10b.

Krásně si jí vdechl nový, život Ať dobře slouží!