Royal Enfield Meteor 350 (2022)

Vlastník maciiik
Vloženo 17.3.2023
Aktualizováno 21.8.2023

Když nemáte každý den náladu ani čas na nízký průlet krajinou, ale chcete zmizet z města, koupíte si... třeba tuhle "prdlafku".

První dojmy - Prvních dvacet minut na předváděčce jsem se tlemil a řehtal do přilby z toho, jak moc to nejede. Alternativní balzám na duši v téhle době. Srandabajk.

Motorku bych doporučil pro - Asi začátečníkům, ale těm to bude "málo", takže spíš starším borcům buď jako druhou/další moto, nebo klidně jako hlavní moto pro ty, kteří nejezdí kvůli adrenalinu.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty Koso, noname nastavitelné páčky, prodloužení předního blatníku; z originálního příslušenství pak touring sedlo (jen u řidiče), prachovky na vidlích, padací rám a šusplech pod motorem.

Průměrná spotřeba - 2.64706 l/100km

Nemám vždycky promptně k ruce čtyři hodiny volna, abych se dostal někam na zatáčky a pěkný asfalt, veřejná doprava nejezdí všude a jezdit autem ve městě je za trest, takže jsem přemýšlel o skútru, konkrétně to byla Forza 350. No a pak jsem si řekl, že by to šlo vyřešit i nějakou menší motorkou, protože primárně nepotřebuju nákupní tašku. Prošmejdil jsem recenze na internetu/YouTube, pak proběhly dvě testovací jízdy v Hlučíně u Dirtbikes a šel jsem do toho.

Pořízeno v říjnu 2022, do konce roku jsem stihnul první garanční servis a teď (srpen 2023) už mám na odo něco přes 7.000 km.

Ten malý dlouhozdvihový jednoválec má i s originál výfukem moc pěkný soundtrack a nejvíc mě dostává, jak občas prská při zavřeném plynu/podřazení. Projel jsem i Classic 350, který vypadá naprosto noblesně, ale chtěl jsem bezdušové pneu, pak řadičku-kolíbku, ať si neničím botu, když někam narychlo a nalehko vyrazím, a taky mi ve finále přišel Meteor tak nějak subjektivně jízdně/ovládáním příjemnější.

Shrnuto: Moc to nejede, moc to nebrzdí (hodně pomáhá zadní brzda), moc to nežere, dá se na to celkem koukat, zvuk neurazí (naopak), záruka tři roky - tak snad se nic nepose.e, protože na tom hodlám tuto sezónu dojíždět domů na víkendy.

Poznámky:
- Jako nejlepší investice se mi jeví to touringové sedlo.
- Světlo po seřízení svítí [za mě] solidně i bez bastlení LED H4 apod.
- Zadní tlumiče byly ze začátku tvrdé i na nejměkčí nastaveni. Asi po 2.000 km povolily a později jsem si je zase o jeden stupeň přitvrdil, protože se mi zdálo, že to už celkem "houpe".

pajapaja
pajapaja napsal 01.10.23 v 20:01 8b.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 21.08.23 v 23:08 10b.

Za mě, jako druhá ideální a nakonec na druhé kolikrát najedu víc, než na té první. Nemám RE, ale fandím.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 21.08.23 v 23:08

Zxrman
Zxrman napsal 02.04.23 v 17:57 10b.

Meteor je pohodářská motorka. U mě vyhrál Classic, jelikož mi vyhovují stupačky normálně a ne vpředu. Řadička pata-špička jde dokoupit v příslušenství, stejně jako nádherná litá kola a bezdušovky a pak je z toho úplně jiná motorka.

Brzdy jsou takové do počtu a kvůli homologaci a přesně jak si je pamatuji z jedné Ducati. Nicméně řešení bude do 14 dnů (už jsou zakalené) - na Meteor/Classic/Hunter budu mít sety "zubatých" kotoučů i s deskami EBC a brzdný výkon bude úplně někde jinde.

Ale jinak se vším s Tebou souhlasím a RE v jakékoliv podobě je úplně úžasné v tom, že sedneš, jedeš, nid neřešíš, neplánuješ a směješ se v přilbě jak tydýt

Kabánek
Kabánek napsal 20.03.23 v 21:26 9b.

Krásná klasika!
Slýchával jsem zvuk RE 350 i 500 před časem v Nepálu, a potvrzuji, že je těžko zaměnitelný s jakýmkoliv jiným strojem
Pokud je jezdec spokojený, tak kde je chyba, že?
Hodně pohodových kilometrů a vždycky kolama dolů
Mirek