Honda CBR 600RR (2003)

Vlastník Angik
Vloženo 7.3.2023
Aktualizováno 7.3.2023

Vloženo: 11.05.2023, Uskutečněno: 11.05.2023, Zhlédnuto: 36x

Začnu trochu ze široka ať se v tom pak nezamotám. Nestihl jsem koupit první den ježdění ale nakonec se ukázalo, že bych ho stejně nejel. V sobotu, 2 dny před závodem, jsem si rozřezal při práci v dílně pravou ruku. Odnesl to docela hluboko sval a kůže - 4 stehy. Samozřejmě jsem nebyl v neděli schopný v ruce nic držet ale řekli jsme si s bráchou, že to hecneme.. maximálně to zabalíme a pojedeme rovnou do práce. V pondělí jsme teda naložili motorku, nakonec jen jednu protože se počasí umoudřilo a hlásilo slunečno, a ostatní věci - člověk to má za ty roky už docela v malíku razilo se směr Most - nějakých 6 hodin i se zastávkou na jídlo ale nutno říct že jsme po dálnici s naším Ivecem moc nespěchali..

Chtěli jsme dát trackwalk ale jezdila tam formule f4, tak jsme se aspoň pokochali a pokecali.. trackwalk příště - i na tomhle musím zapracovat, kromě pannonky jsem si žádnou trať neprošel a to jsem byl prosímpěkně v Brně už tak 20x jezdit Takže proběhla registrace a večeře ať mám ráno klid na přezutí.

Ráno jsme vytáhli věci z dodávky i s motorkou a pustili jsme se do přezutí zadku.. dal jsem tam jetou sc2, sice starší dot ale masa měla dost. Podařilo se nám to nazout tak že jsme nemuseli ani vyvažovat takže nahříváky a čekat na první rundu. Teda takhle -> nastříhat motýlky a zpevnit kůži okolo stehů a přelepit náplastí ať můžu nasadit rukavici v klidu. Teprve teď jsem měl jít na převaz ale závod je závod že

Q1
Do první kvaldy jsem chtěl hlavně vyzkoušet co bude dělat ruka při tvrdých brzdách, před závodem jsem udělal pár úprav - motorku kopl víc na předek, a hlavně jsem dal sbs DS2 přední desky. Možná spíš kotvy než desky… byl jsem mile překvapený jak moc to brzdí a hlavně jak se to dávkuje. Zpět k první kvaldě.. odjel jsem celou kvaldu a ruka byla v poho co se ale projevilo víc než brzdy a ruka byla dlouhá pauza.. v Mostě jsem nejel 2 roky a šlo to znát.. celou kvaldu jsem se hledal a nemohl jsem se dostat do tempa a ani mě samotná jízda nebavila asi to zná hodně lidí ale hlava byla prostě někde jinde než na okruhu. Čas myslím 1:52

Q2
Tenhle odstavec využiju jako stížnost na jinak skvělý okruh, protože jsme druhou kvaldu nejeli - jen nájezdové kolo ale objasním to. Most mám rád a říkám mu rychlejší pannonka, ta trať je zábavná, zázemí lepší a lepší ale co mě štve je chybějící obslužka Ona tam je ale ne na celé dráze ( aspoň tomu tak bylo před 2 lety a myslím, že se to nezměnilo ). Jasně, když je i na jiných tratích velký pád nebo olej, tak se prostě stojí… jenže v Mostě jsou červené vlajky daleko častější.. např když spadne víc jezdců a jsou v poho, tak je posbírají na konci tréninku, který ukončí lehce dřív. Jenže než naloží všechny a opustí dráhu, tak další skupina stojí a čeká.. a jelikož pokaždé co jsem v Mostě fouká kurevský a studený vítr ( i v srpnu jsem chytl 6 stupňů a fakt kurevský větr) - asi bych přejmenoval Most na Větrný Jeníkov vol.2 - tak většině vychladnou gumy.. no a při nájezdovém kole to klasicky někdo zahodí ( i já jsem to zahodil před 2 rokama a to jsem jel fakt pomalu ) takže hned další červená vlajka a už nás tam nepustili.. bylo mi to jasné, když jsem míjel druhou pravou a za ní v kačeru borec..
druhá věc co mi vadila byly předělané cedulky s brdzdnými body.. jasně, je to už takový standard, že se to dává nahoru ale mohli nechat čáru na trávě aspoň. Čáry jsou sice i na svodidlech ale konkrétně do poslední dvojzatáčky kde je bílo-modrá reklama úplně zaniknou při 200km/h + … resp. mi to bralo hodně koncentrace.. věřím, že kluci kteří tam jsou častěji si najdou nové brzdné body rychleji.. nebo to jedou už ze zvyku ale za mě je tohle krok zpět.. aspoň ty čáry - nebo nedávat reklamu mezi čáry.

Q3
Než jsem chytl nějaký rytmus a zvykl si aspoň trochu na brzdy a všiml si kde vlastně brzdím, tak mi začal klouzat zadek, a to stylem že mě to z druhé zatáčky vykoplo dost nad motorku.. takže nejlepší čas 1:47 a p13 na startu

Jelikož jsem měl jen 2 kvaldy, tak jsem jel i warmup, protože jsem jsem vůbec neměl tempo a ani brzdné body a vlastně nic. Dali jsem dozadu novou sc1. Poctivě jsem se předtím přežral a jel na to.. měl jsem možnost odjet 5 kol a časy stabilně 1:46 což taky není žádná sláva ale lepší než ranních 52

Celý den jsem byl hlavou nějak jinde, většinou jsem lehce nervózní před prvním tréninkem, pak na to sednu zjistím, že vím kde je plyn a brzda a jezdím celý den v klidu.. teď ne.. nevím celkově mi to moc nesedlo a asi jsem moc chtěl.

Takže do závodu..
věděl jsem, že musím dobře odstartovat a chytnout se kluků vepředu. Protože jsem neměl dráhu najetou tak jsem potřeboval vodiče a věděl jsem že když chytnu kluky zamnou tak o moc lip nepojedu.. no start byl z kategorie nepovedených.. tak moc jsem chtěl rychle vystartovat až jsem poslal přední kolo do luftu a musel jsem ubrat.. takže jsem to všechno doháněl na brzdách do první a úspěšně, ty desky se fakt dávkují krásně a asi mi pomohl i trénink na ohvale - kdy jsem si už 2x zablokoval přední kolo v nájezdu a letěl saltem z motorky - takže jsem krásně cítil kdy má kolo dost gripu. Do překlapávačky jsem najížděl úplně do vnitřku ale nechal jsem tam místo pro pilota předemnou… doplatil jsem na neagresivní první kolo.. můj cíl chytnout se první skupiny byl během 3 zatáček pryč protože mi to tam hezky poslal Kája Brandtner na konci třetí zatáčky a už jsem věděl, že je po plánu.. do půlky závodu to byla defakto jen jízda plná posunování brzd a pár předjetí..
asi v půlce závodu jsem na cílovce předjížděl jezdce ze slipstreamu a neuvědomil si, že jedu rychleji než obvykle. Na brzdy jsem šel ještě k tomu ze startu docela vlažně a problém byl na světě.. předemnou byl totiž ještě jeden jezdec a já byl navnitřku zatáčky, takže jsem to nemohl pustit rovně do únikovky, no jízda po předku alá Toprak mě z toho vytáhla. Ale měl jsem co dělat o tom žádná, jezdec zamnou to viděl a udělal mi místo a pak mě vzal ve druhé zatáčce.. takže konec dobrý všechno dobré, jezdce jsem pak předjel a následovalo znovu kroužení s klukama v zádech.. pár kol před koncem jsem začal dojíždět kolaře.. a že jich nebylo málo.. vypadl jsem z tempa a Jarda Vymětal mi to krásně poslal do ďolíku a já s doměním že máme ještě dvě kola jsem to hned nevracel a chtěl si počkat na první zatáčku.. zas a opět jsem nevěřícně koukal na šachovnicovou vlajku letos už podruhé.. dám si na to pozor příště, slibuju ono za to může i fakt, že jsem zatím jel vždy jen jeden den a docela máknul na fyzičce, takže v závodě mě netrápí fyzička a už nečumím zadýchaný v půlce závodu na počet kol do konce Závod jsem dojel p10 a po odečtení licencí p6, takže jsem si došel k bedně pro plaketu a pozdravit kluky a jelo se domů
1:45 p6

Ještě teď jsem na sebe docela naštvaný, cítil jsem, že mám na víc ale prostě se to nesešlo, člověk má být rád že může dělat to co ho baví a taky že mám často štěstí v neštěstí - minul jsem šlachy a žíly v sobotu a mohl jsem odjet aspoň jeden den v Mostě. A 10. Místo z 60ti (celkově ) šestek není zas tak špatné na čerstvě sešitou ruku. Příště snad líp a vidíme se na Slovači - tam se budu trápit ještě víc

Vidíme se na okruhu a kdyžtak napište do komentu jestli máte zájem o videa jak z helmy, tak onboard z jízdy

• Dafit Most

Po posledním závodě na Skringu jsme sbalili stan a jeli domů pro věci do práce a taky olej a věci na výměnu plus nějaké gumy doplnit. Jelikož jsme z Moravy.. konkrétně až na hranicích se Slovenskem a teď makáme v Plzni,

Vloženo: 21.06.2023
    Uskutečněno: 21.06.2023
  • Slovakiaring Dafit

Slovač s Dafitem Na tenhle závod jsem se vůbec netěšil.. na slovači jsem nebyl 2 roky a když už jsem tam byl, tak vždy jen na jeden den a s nějakou závadou a nebo jednou s pádem. Zcela zázračně se nám povedlo vyr

Vloženo: 16.06.2023
    Uskutečněno: 16.06.2023
  • Dafit Brno 2023

Konečně jsme se svezli na velkém okruhu, letos jsem to ale kupodivu tolik neprožíval před akcí - asi to bylo tím, že jsem neměl ještě vše nachystané a taky jsem byl v jednom kole. Jak je u nás už s bráchou zvykem - n

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.04.2023