Moto Morini X-Cape 650 (2022)

Vlastník Martin_4X
Vloženo 4.3.2023
Aktualizováno 4.3.2023

Na moto se vracím po 5 letech - před tím BMW 800 GS (byla na mě zbytečně vysoká), styl jízdy silnice ( 60%) lehký terén ( 40%). Na motorce netrávím veškerý volný čas ( roční nájezd 3-6 tis km ) a hledal jsem nějaký univerzální stroj za rozumnou cenu.

Jawa RVM 500: Nižší jízdní komfort, 4 000 km servisní interval, na testovací jízdě ve srovnání s MM xcape to nebylo ono.
Yamaha Tenere 700: výška motorky, vyšší cena, motorku jsem netestoval ( dle recenzí a mých potřeb jsem ji vyhodnotil jako nevhodnou )

První dojmy - Na MM X-cape mě zaujal design, univerzálnost, jízdní komfort při testovací jízdě ( o 1- 2. úrovně výš jak Jawa RVM 500 ), kvalitní brzdy brembo, obutí motorky, akorát výška moto pro mě, slušná cena a pocit ze stroje jako vhodný na delší cesty po Evropě.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty kteří chtějí univerzální stroj, komfort na cestách s možností projet terénem a rozumnou cenu.

Doplňky na motorce - Kryt motoru, padací rámy, blastry - vše koupeno rovnou společně s moto.

Najeto prvních 250 km, 80 km lehký terén - vše OK. Sedí jak na silnici, tak v lehčím terénu, kde není problém to pořádně rozjet. Stroj zatím splňuje moje očekávání.

Missa_vng
Missa_vng napsal 06.07.23 v 17:25 10b.

Dobrá volba, užívej si ji

rraadduuzz
rraadduuzz napsal 21.05.23 v 20:56 10b.

Tak ať ti slouží chlape co se týká orig. obutí tak to už je dole, šíleně hlučné. Nyní Metzeler Tourance a super V červnu otestuju do Rumunska…

31081
31081 napsal 06.03.23 v 07:45 10b.

Je krásná mašina

Fyro
Fyro napsal 04.03.23 v 20:01 8b.

na SUV motorku to má moc pěkný design, Ale ty boční rámy to teda kazí