KTM 1090 Adventure R (2018)

Vlastník Avess
Vloženo 28.2.2023
Aktualizováno 28.2.2023

Po Tenerce to chtelo neco zlobivejsiho s dobrym podvozkem. Kdyz KTM preferoval jsem zanovni nezniceny kousek, tedy novejsi rocnik s v2.

První dojmy - Samozrejme nadseni, jako u temer kazde me nove motorky. Jede to skvele, ne brutalne, ale hooodne dobre. Pro svizne a zabavne jezdeni nikde vykon nechybi. Zaroven na polnackach si troufam okamzite na to stejne jako s lehci tenerkou.

KTM a V2 je zarucenej recept na radost. Libi se mi mechanicka nehlucnost motoru v kombinaci s decentnim ale libivem zvuku tovarniho akrapu. Podvozek je vybornej na sviznejsi jizdu, ale jako celek to jaksi nema rado courani se pomalejsimi ustalenymi rychlostmi, hlavne po peknem asfaltu do stovky to dava najevo tahej tahej, takto jsem nasrana. Duvod prodeje je jednoduchy - na rade je zkusit dalsi z motorek, tentokrate lehci, nizsi, obratnejsi.

Avess
Avess napsal 28.02.23 v 20:29

Chvili to vypadalo na africu 1100 ale obava, ze to bude jen drazsi 1090 s nizsim sedlem a mene potentnim motorem zpusobila, ze jsem se rozhodl zkusit 900 motor s nadrzemi dole ve verzi presne mezi silnicme a terenne orientovanymi bratry od KTM - tedy Nordena.

Fyro
Fyro napsal 28.02.23 v 20:09 10b.

Pěkná, co bude následovat?